Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany mięśniakowe na ścianie macicy


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Witam serdecznie Na badaniu usg narzdow rodnych w opisie napisano, ze mam zmiany miesniakowe na scianie macicy (dlugosc 3,6cm). 3 lata temu mialam robione rowniez badanie usg miednicy mniejszej i nic takiego mi nie stwierdzono. Dodam rowniez, ze mam dopiero 20lat. Natomiast w ubieglym roku mialam przeprowadzany zabieg na przepukline pachwinowa. Czy mozliwe ze echosygnal odbil sie od siatki i taki wynik badania usg ma zwiazek z ubiegloroczna operacja ? Jak inaczej moge upewnic sie, czy na pewno mam mięsniaka ? I jeszcze jedno pytanie: czy to prawda, ze po usunieciu miesniakow szwy czesto pekaja i donoszenie ciazy jest bardzo utrudnione ? Bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwe ze echosygnal odbil sie od siatki i taki wynik badania usg ma zwiazek z ubiegloroczna operacja ? - myslę, że absolutnie nie miało to wpływu na wynik badania USG Jak inaczej moge upewnic sie, czy na pewno mam mięsniaka ? - najlepszym badaniem w tym wypadku jest USG przezpochwowe, które w przypadku patologii narządu rodnego jest najbardziej wiarygodne I jeszcze jedno pytanie: czy to prawda, ze po usunieciu miesniakow szwy czesto pekaja i donoszenie ciazy jest bardzo utrudnione ? - takie przypadki to rzadkość, co do operacji mięśniaków musi o tym zadecydować ginekolog, czasami wystarczające jest leczenie zachowawcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×