Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Fragmenty błony śluzowej jelita krętego z intensywnym naciekiem zapalnym


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Mam na imie marek mam problemy z jelitami i udałem sie do gastroenterologa na wizyte powod (uciążliwe biegunki ze skurczami brzucha od miesiąca) . Lekarz skierował mnie na kolonoskopie . Wykonałem ją i pojechałem po winiki do lekarza (wynik badania histopatologicznego).Mama te winiki i niewiem co ja mam teraz zrobić bo lekarz mi nic nie przepisał żadnych leków poprostu nic . Podam wyniki badania histopatologicznego bo niewiem czy te wyniki są złe czy trzeba podjąć jakieś leczenie? co dalej robić? co te wyniki oznaczają?. prosze bardzo o odpowiedz . wyniki ( fragmenty błony śluzowej jelita krętego z intensywnym naciekiem zapalnym złożonym głównie z cytologicznych limfocytów i ubytkami w nabłonku pokrywnym.Widoczne są również mnogie grudki chłonne. Kilka fragmentów zmienionej zapalnie błonie śluzowej jelita grubego. Naciek zapalny w blaszce właściwej jest dość obfity i zawiera dużo komórek limfoidalnych. Ujawniono też ubytki w nabłonku pokrywnym oraz pojedyncze grudki chłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz histopatologiczny świadczy o silnym stanie zapalnym końcowego odcinka jelita krętego jak i jelita grubego. To wymaga włączenia odpowiednich leków działających dokładnie na śluzówkę jelita (np. mesalazyny) oraz diety jak w przypadku biegunek. O wszystkim jednak powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×