Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wlewki doodbytnicze na zaparcia a śluz i krew w kale


Gość Marcelina

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat mam problemy z zaparciami, na które stosuję rózne tabletki. Ostatnio pani w aptece sprzedała mi wlewki doodbytnicze Rektanal. Wypróznienie następuje po ok. 2 min. Oprócz kału wydalam duże ilości śluzu, często śluzu z krwią. Czy przy stosowaniu wlewek powinien pojawiać sie śluz? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy miała Pani robioną kolonoskopie? Jeśli nie warto było by pomyśle o tym badaniu, chocby ze względu na te zaparcia. Co do krwi i śluzu to może on byc skutkiem uzywania wlewek które podrażniaja delikatna błonę sluzową jelita. Jednak warto było by przyjrzec się problemowi dolkadnie podczas kolonkospii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam kolonoskopii. Czy to badanie mozna wykonac prywatnie bez skierowania od lekarza? Nie chciałabym dyktowac Pani Doktor jak ma mnie leczyć, do tej pory nie zostałam skierowana na żadne badania , bo lekarz uważa że młodzi ludzie źle się odżywiają i są zestresowani, stąd te zaparcia. Ja odżywiam się regularnie i wydaje mi sie że zdrowo, nie mam specjalnych stresów, mimo to mam zaparcia. Mogłabym wykonac badania prywatnie tylko nie wiem czy mozna robić badania bez skierowania na własne życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolonoskopie mozna zrobic prywatnie ale to dosc drogie badanie, koszt to około 500 zl. Pani doktor mam racje mowiąc ze młodzi zle sie odzywiaja i prowadza zestresowane zycie i własnie problemy jelitowe moga miec podloze psychogenne. Jednak jesli w stolcu pojaiwa sie krew jest to ewidentny sygnal do wykonania badnia kolonoskopowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×