Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podrażnione znamię


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam na brzuchu kilka znamion, ciemnobrązowych, są eliptyczne 4 na 6 mm. Jedno z nich przypomina jajko sadzone, płaskie jest koloru czekoladowego a kuleczka która jest na tym jest ciemniejsza a nawet czerwonawa. kilka lat temu naruszyłam chyba je robiąc sobie masaż szczotką. od tamtej pory zawsze po kąpieli skóra wokół niego mnie piekła jakiś czas najpierw wokół znamienia przez chwilkę a potem dużo dalej tak że nie skojarzyłam że to właśnie przez to znamię.Teraz się strasznie denerwuję, bo tyle lat z tym chodziłam i nie zwróciłam uwagi a to znamię zawsze mnie martwiło od dziecka. Byłam u dermatologa a on powiedział że na razie nic się nie dzieje tylko jest czerwonawe, że to przez dużą ilość naczyń. Kazał mi wyciąć w przeciągu pół roku. Od tygodnia nie myję tego miejsca i już w ogóle nie czuje żeby mnie piekło. Boję się że może tam cos się robić.Moja mama ma na nodze takiego dużego pieprza czarnego, szorstkiego którego lekarz onkolog kazał jej wyciąć mówiąc że to czerniak. Od tamtej pory mineło 30 lat i nic się nie stało, mama znamienia nie wycięła. Tak się zastanawiam czy taki zabieg nie mógłby spowodować rozwoju ewentualnego nowotworu gdyby jednak się zdecydowała albo gdyby jakiś lekarz zrobił to niedokładnie. Boję się wycinania tym bardziej że następny podejrzany pieprzyk mam 3 cm dalej. Czy taki bliskie sąsiedztwo nie przeszkadza w wycięciu, czy najlepiej wyciąć dwa na raz i czy to jest bezpieczne? Jak jest szansa że z tego zrobiło mi się coś groźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy taki zabieg nie mógłby spowodować rozwoju ewentualnego nowotworu gdyby jednak się zdecydowała albo gdyby jakiś lekarz zrobił to niedokładnie. - trzeba takie znamiona usuwać i to bez dyskusji, na pewno sam zabieg nie spowoduje rozwoju jakiegokolwiek nowotworu wręcz przeciwnie jeśli powoli rozwijałby się zostanie w porę usunięty Czy taki bliskie sąsiedztwo nie przeszkadza w wycięciu, czy najlepiej wyciąć dwa na raz i czy to jest bezpieczne? - takie znamiona raczej wycina się pojedynczo poddając je kolejno badaniu histopatologicznemu, jednak co do tego jak to zrobić można umówić się z chirurgiem, który wcześniej pod tym kątem Panią przebada, wycinanie takich znamion jest w pełni bezpieczne Jak jest szansa że z tego zrobiło mi się coś groźnego? - to raczej tylko niewielkie prawdopodobieństwo, ale niestety zawsze istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×