Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Konrad

Ból guza w sutku mężczyzny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Konrad
Od ponad 3 miesięcy mam guz w sutku i boli mnie bez naciskania. czy jest to normalne i czy nie jest to nic groźnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nie wiem w jakim Pan jest wieku. Może w okresie dojrzewania. Wtedy sutki okresowo powiększają się w formie nawet bolesnych guzów, które po kilku miesiącach zanikają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zioom
mam to samo,tylko mnie boli jak dotykam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamil
A jak nie zniknie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamil
Ja tez to samo mam :D i tylko jak mocno naciskam to boli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość paweł
Boli mie tylko przy mocnym ucisku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adam
heh ja też mam to samo guz wielkości paznokcie pod lewym sutkiem rozwinął się w ciągu 2-3 dni boli czy naciśnieciu nie wiem co z to jest. czytałem też ze to czasami efekt dorastania mam 22 lata to raczej ten powod odpada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość fredek
tez mam to samo guzek pod lewym sutkiem.lekarz stwierdzil wlokniaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurek
Ja mam tez pod lewym sutkiem. Urósł bardzo szybko i na jutro jestem umówiony do chirurga. Wcześniej zrobią USG i coś będzie wiadomo. Boli tylko przy dotykaniu i ma ok 3cm. Nie boję sie zabiegu, tylko ewentualnych złych wyników badania tkanki :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzych
Widzę, że 2 lata mija od ostatniej odpowiedzi. Mój wiek 23. Mam podobny guzek, wielkości paznokcia u kciuka. Pod lewym sutkiem. Zauważony przypadkowo przez dotyk, podczas przebierania się. Jest płaski w dotyku od zewnątrz, przechodzi w tak jakby lekki *stożek* w kierunku żeber. Nie jest zlokalizowany bezpośrednio pod sutkiem. Jest przesunięty o ok. 0,4 cm na bok, w kierunku pachy. (pomiar na oko) Zauważyłem że ból promieniuje w kierunku piersi i żeber, co jakiś czas. Nie zawsze. Po USG napiszę jak wygląda sytuacja, ponieważ widzę, że ludzie zmagają się czasem z takim kłopotem. A każda informacja może częściowo pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzych
Ze wstępnego USG wynika, że jest to zmiana hypoechogeniczna o cechach ginekomastii. Wymiar ok. 6x11mm. Węzły chłonne pachowe nie powiększone. Od lekarza dowiedziałem się, że taki guzek może być efektem zmian hormonalnych, spowodowany antybiotykami, a nawet złą dietą. Więc nie ma co się od razu zamartwiać, trzeba być dobrej myśli i się przebadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kuba
Ja tez mam fuzek pod sutkiem od 4dni mam 14 lat co mam zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tak
Mam 13 lat i niedawno odkryłem że mam niewielkiego guzka pod prawym sutkiem, lewy jest ok. Nie mam żadnych zaczerwień i gdy tylko mocniej go przycisnę to boli, co mam robić? Zgłosić się do lekarza? Bo zaczyna mnie to martwić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.