Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra przy podnoszeniu ciężarów


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat , od dwóch miesięcy odczuwam ból (ucisk) w prawym jądrze podczas podnoszenia jakiegokolwiek ciężaru na prostych rękach Ból nie jest ostry i po kilku powtórzeniach przestaje go odczuwać. Czasami też podczas gry w piłkę prawe jądro zaczyna mocno bolec, ból trwa nawet przez kilkadziesiąt sekund. Prawe jądro jest większe od lewego i jest niżej położone ( a czytałem że powinno być odwrotnie ). Co może mi dolegać i jak powinienem postąpić w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka asymetria w budowie i położeniu jąder jest normalna. Nie ma się czym przejmować czy to dotyczy prawego czy też lewego jądra. Na pewno jednak z uwagi na przedstawione przez Ciebie dolegliwości najlepiej z tymi dolegliwościami byłoby udać się do urologa lub chociażby chirurga (może bóle są związane z przepukliną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po badaniu USG które wykazało nieco większą ilość płynu między osłonkami po stronie prawej i pogrubiony powrózek po stronie prawej. Lekarz powiedział że nie widać dużych różnic między jedną stroną a drugą, wykluczył wodniaka jądra. Otrzymałem skierowanie do urologa. Jakiej diagnozy mogę się spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urolog stwierdził u mnie początki przepukliny pachwinowej. Kazał zrobić miesięczną przerwę w ćwiczeniach na siłowni. Po tym czasie mogę powoli zaczynać ćwiczyć ale nie z tak dużymi ciężarami co dotychczas i tylko z pasem treningowym. Jądra mam zdrowe a ból promieniuje od przepukliny do jądra i dlatego je odczuwam. Co o tym myślicie? Po jakim czasie będę mógł wrócić do normalnych treningów? Jak duże jest prawdopodobieństwo tego że będę miał to przepuklinę, bo tak na prawdę jeszcze jej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×