Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle okolic pośladka i pachwiny


Gość Stanisław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stanisław

Mam 39lat.Od dwóch miesięcy mam bóle w okolicach biodra./ pośladka/promieniujące do pachwiny.Jak się nie ruszam wszystko jest ok.Zrobiłem zdjęcia wynik: rtg kręgosłupa L-S. Wyrównanie lordozy ledzwiowej.Poziome ustawienie kości krzyżowej Niespojenie tylnego łuku kręgu S1. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych.głównie na pograniczu z kością krzyżową.Trzony kręgowe i tarcze w normie, wynik zdj.miednicy: Zaostrzenia sklerotyczne krawędzi panewek obu stawów biodrowych. Szpary stawowe prawidłowej szerokości. Główki kości udowych kształtne, gładko obrysowane. Mam pytanie co te wyniki oznaczają i co ewentualnie dalej z tym robić? Chciałem dodać że mam dyskopatie kręgosłupa odcinka piersiowego ale ostatnio bez dolegliwości,czy ewentualnie bóle w/w mogą być od odcinka piersiowego? Z góry dziękuję Stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Dolegliwości są wynikiem zmian w odcinku krzyżowym kręgosłupa. Z wynikiem najlepiej skonsultować się jeszcze z ortopedą, który zleci odpowiednie leczenie w postaci rehabilitacji, leczenia przeciwbólowego. Ewentualnie zleci wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa, aby wykluczyć dyskopatię w odcinku lędźwiowym i ucisku na korzenie nerwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×