Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel i przestrzeń płynna w śródbrzuszu w pętli jelitowej


Gość nina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 15 lat temu miałam histerotomię i naświetlania cezem. Od tego czasu co jakiś czas boli mnie brzuch przeważnie po prawej stronie i trwa średnio 2-3 dni i chwilami jest dość ostry aż trudno wytrzymać. biorę wtedy leki rozkurczowe. W tym roku gdy zrobiłam kontrolne usg wyszła torbiel ok.4,5 cm. Zrobiłam też TK i napisano mi że mam po prawej stronie w śródbrzuszu w pętli jelitowej przestrzeń płynną oraz liczne odblaski metalu (to od klamer po histerotomii). Lekarz po obejrzeniu wyników powiedział że jest ryzyko z tym chodzić i ryzyko operować. decyzja należy do mnie, ale ja naprawdę nie wiem jak lepiej. zapisałam się na operację ale nie wiem czy dobrze zrobiłam. Miałam tez robione markery - wyszły dobrze. Jedni mówią operować jak najszybciej inni nie ruszać. Bardzo proszę o radę. Najgorsze jest to że nikt nie umie mi powiedzieć co to właściwie jest i jaką obrać drogę. Bardzo proszę o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie odpowie się dokładnie na to pytanie bez obejrzenia jak to wygląda śródoperacyjnie. W czasie operacji dopiero zadecyduje się o odpowiednim postępowaniu, a materiał z operacji zostanie poddany badaniu histopatologicznemu, które ostatecznie odpowie na pytanie czym jest zmiana. Skoro lekarze proponują operację lepiej na nią się zgodzić także z uwagi na Pani dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedz. ale mam następny problem , otóż dzisiaj zrobiłam sobie kontrolne usg jamy brzusznej i okazało się że z tej torbierli pozostała tylko powłoka o dł.35mmx15mm. co teraz?/??????????????? Czy poddawać się tej operacji czy czekać??????????? Panie doktorze bardzo proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Umówiłam się już z Panem Profesorem , który ma mnie operować na wizytę aby zdecydować co dalej. Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedz, jesteście naprawdę *solidną* firmą nikogo nie pozostawicie bez opieki i porady. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Taka dodatkowa opinia jest bardzo pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×