Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyczuwanie węzłów chłonnych szyi


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujące pytanie odnośnie węzłów chłonnych, jak to jest z nimi i jak się je bada. 1. Jeżeli są powiększone to czy są wyczuwalne na rozluźnionej szyi? i czy tak powinno się je badać? (u mnie sytuacja wygląda następująca jak bardzo mocno naciągnę szyję w lewo lub w prawo to wtedy wyczuwam małe kuleczki na ścięgnach szyi, jedna po lewej i jedna po prawej obie u dołu w tych samych miejscach po obu stronach, nie są jakieś duże (jak rozluźnie szyję to nie mogę ich wyczuć), czy jest coś takiego możliwe? czy to może jakieś łączenie żył etc? więcej takich rzeczy nie zauważyłem a to znalazłem przez przypadek. Muszę jeszcze wspomnieć, że od pewnego czasu nekają mnie lekkie przeziębienia typu katar lekki kaszel po katarze, gorączki brak i innych objawów po prostu takie lekkie przeziębienia. To jedyna rzecz jaka mnie martwi.. ps. może to być tak że podczas przeziębienia węzły się powiększyły troszkę i dlatego są wyczuwalne przy naciąganiu szyi? Jestem osobą bardzo szczupła a czytałem że to też ma wpływ. Wiem, że to takie trochę szukanie igły w stogu siana czyt. wymyślanie no ale za pytanie chyba nie biją nie? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź jak również przepraszam jak zmarnuje komuś czas lub wprowadzę w zdenerwowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jestem jakieś 3/4 tygodnie po antybiotykach na grype tzn bol gardla, katar, przeziebienie, a to cos co opisywalem wczesniej zauwazylem niedawno okolo 1 tydzien temu - to cos nie rosnie a nawet mam wrazenie ze sie zmniejsza, chyba ze obmacam to zabardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeziebieni minelo a sytuacja dalej taka sama nie zwiekszyly sie te kuleczki ani calkowicie nie zniknely.. chyba ze je wiecznie dotykam to juz mam cala skore itp obolala po dwoch stronach :/ macie podobnie ? jak naciagacie szyje? dodam jeszcze ze jak naciskam ta kuleczke to pod palcem czuje tak jakby to bylo wlasnie laczenie kulku zylek.. (jak jakis splot) najlepsze jest to ze nigdy sie tam nie macalem i nie czulem nic po przeczytaniu troche watkow z forum rece same powedrowaly.. na szyje no i wtedy to wyczulem.. mam dosc schizowania sie chcialem rozwiac tylko jakies moje pewnie urojone watpliwosci.. badanie krwi mam ok, jedynie co wyszlo ze mam zagestą krew..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy jakbym serio mial powiekszone wezly chloone to byly by wyczuwalne na rozluznionej syzji w sensie przy normlanym dotyanku? bo to jest wieksze im mocniej sie wygne/naciagne szyje.. jak poloze na tej kulce palec i rozporostowywuje szyje to wraca wszystko do normy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×