Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis chronica


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem wyniki badania histopatologicznego ale niestety nie wiem jak je prawidłowo odczytać. Prosiłbym o pomoc. Oto wyniki: Miejsce pobrania:antrum Rozpoznanie kliniczne: gastritis Opis makroskopowy: 1drobny, szary,1xcał. Rozpoznanie: Kod:Y.99.90-1x, Y.99.94-1x Gastritis chronica. Nacieki jednojądrowe(+) Aktywność(-) Zanik(-) Metoplazja jelitowa(-) Helicobacter pylori(+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce pobrania:antrum - część przedodźwiernikowa żołądka Rozpoznanie kliniczne: gastritis - zapalenie błony śluzowej żołądka Opis makroskopowy: 1drobny, szary,1xcał. - opis kawałka błony śluzowej żołądka pobranej w czasie gastroskopii Rozpoznanie: Kod:Y.99.90-1x, Y.99.94-1x - odpowiednie kody statystyczne histopatologiczne Gastritis chronica. - przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka Nacieki jednojądrowe(+) - oznaczają nacieki zapalne Aktywność(-) - aktywność zapalenia Zanik(-) - zanikanie śluzówki Metoplazja jelitowa(-) - zamiana śluzówki żołądka w śluzówkę jelita Helicobacter pylori(+) - obecność zakażenia Helicobacter pylori Siła danej cechy zapalenia oznaczona jest w nawiasach. Minus oznacza brak plus obecność w stopniu od jednego plusa do 3 plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Gastritis chronica, Karmin (+) - oznacza Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka , a karmin dodatni oznacza, że błona śluzowa jest dojrzała, bo produkuje śluz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastritis chronica ( ++ ) non activa. Metaplasia intestinalis. Dysplasia glandularum low grade. Helicobacter pylori ( - ) . Zapomniałam zadać pytanie. Prosze o przetłumaczenie wyniku histo. gastroskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Gastritis chronica ( ++ ) non activa. - Zapalenie przewlekłe błony śluzowej żołądka o 2 stopniu nasilenia w skali 3 stopniowej, nieaktywne. Metaplasia intestinalis. - Metaplazja (zamiana jednego dojrzałego nabłonka w inny dojrzały czyli żołądka w jelitowy) jelitowa. Dysplasia glandularum low grade. - Dysplazja (zaburzenie różnicowania się komórkowego) stopnia małego. Helicobacter pylori ( - ) . - Brak zakażenia bakterią Helicobacter pylori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Gastritis chronica ( ++ ) non activa. - Zapalenie przewlekłe błony śluzowej żołądka o 2 stopniu nasilenia w skali 3 stopniowej, nieaktywne. Metaplasia intestinalis. - Metaplazja (zamiana jednego dojrzałego nabłonka w inny dojrzały czyli żołądka w jelitowy) jelitowa. Dysplasia glandularum low grade. - Dysplazja (zaburzenie różnicowania się komórkowego) stopnia małego. Helicobacter pylori ( - ) . - Brak zakażenia bakterią Helicobacter pylori Interpretacją powinien zając się lekarz kierujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż.Oczywiscie pójde z wynikiem do lekarza ,tylko termin do gastrologa jest bardzo odlegly i niestety trzeba czekać,a ja mam nieciekawe bóle w okolicach żołądka i wątroby.Biore narazie controloc 40 , 2 x na dzien i linex forte.Bóle takie zaczeły sie gdy zaczełam brac te leki .Biore je od tygodnia zalecone przez lekarza po gastroskopii.Do gastrologa powinnam pójść po 2 tygodniach brania leków ale terminy sa dopiero na listopad niestety a ja czuję sie nieciekawie i stad moja prożba tą drogą.Obawiam sie że ja żle znosze te leki.Nie wiem co mam robić ,brać te leki dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×