Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w podbrzuszu po usunięciu żylaków powrózka nasiennego


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 09. sierpnia br. mój narzeczony przeszedł zabieg usuniecia żylaków powrózka nasiennego i od tego dnia (poza wiadomym spuchniętym i obolałym jądrem) narzeczony odczuwa silny ból w podbrzuszu, a gdy tylko więcej pochodzi czy próbuje podnieśc coś cięższego (ok 3kg) puchnie mu także podbrzusze (od zabiegu jest zniekształcone -widac wyraźne wybrzuszenie w pobliżu blizny) i drugie jądro. Lekarz pierwszgo kontaktu powiedział że nic nie może zrobic, dał tydzień zwolnienia i skierowani do chirurga... wizyta będzie dopiero 26go a jutro narzeczony wraca do pracy gdzie przez 8 godzin pracuje fizycznie w tym dźwiga... Bardzo sie o niego martwie bo nie wydaje mi sie żeby te wszystkie objawy były *normalne* jak to stwierdził lekarz podczas kontroli przy ściąganiu szwów... Proszę mi powiedziec czy po takim zabiegu naprawdę mogą dziać się takie historie i jeśli tak to jak długo mogą one jeszcze trwac? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej już takie objawy nie powinny występować po tak długim czasie od zabiegu. Zwłaszcza ból po wysiłku i obrzęk w pachwinie. Trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga ogólnego, aby wykluczyć przepuklinę pachwinową mogącą w ten sposób się objawiać oraz dokładnie obejrzeć miejsce, gdzie występuje blizna pooperacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×