Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niejednorodne zmiany kości udowej o charakterze Tu


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad roku borykam się z bolącym biodrem. Wszystko rozpoczęło się gdy postanowiłem zacząć biegać 3x w tygodniu po 5km. Ból nasila się po intensywnym wysiłku. Lekarzy odwiedzałem wielokrotnie lecz ból nie ustąpił. Wczoraj po pracy (fizyczna) ból był na tyle silny że ciężko mi się chodziło i zdecydowałem się pójść dzisiaj do prześwietlenia stawu. W rozpoznaniu napisano: Niejednorodna zmiana w okolicy krętarza mniejszego lewej kości udowej o wymiarach ok. 65mm o charakterze Tu. Konieczna pilna konsultacja ortopedyczna i dalsza diagnostyka. Zwężona szpara stawowa. Wystraszyłem się że ta cała narośl na kości nie jest tylko od przeciążenia a może mieć w sobie coś rakowego. Zaznaczam że biodro boli mnie tylko po intensywnym wysiłku. Zapomniałem dodać że mam 20 lat. Proszę o jak najszybszą odpowiedź ponieważ do ortopedy zapisany jestem dopiero za 4 dni. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba wynik skonsultować z ortopedą. Taka zmiana w zakresie kości udowej budzi duże podejrzenie zmiany typu nowotworowego. Zapewne konieczna okaże się dodatkowa diagnostyka np. TK kości udowej, być może biopsja celowana zmiany. O wszystkim zadecyduje ortopeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×