Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bańka odbytnicy z brakiem rysunku naczyniowego


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam 29 lat, mialem robiona sigmoidokopie ze wzgledu na przewlekle biegunki olowkowate stolce i krew w stolcu. W wyniku makroskopowym lekarz napisal odbytnica z brakiem rysunku naczyniowego co to oznacza? czy przez to moglem miec drobne krwawienia ktore potem bylo widac w stolcu?Wynik badania histopatologiczne brzmi - przewlekle zapalenie jelita grubego niespecyficzne. Nie biore zadnych lekow. Czy powienienem cos brac?bo moje wyproznienia nie sa takie jak powinny byc chodzi mi osama konsystencje i ksztalt stolca oraz czestosc wyproznien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku makroskopowym lekarz napisal odbytnica z brakiem rysunku naczyniowego co to oznacza? - to oznacza słabe ukrwienie śluzówki związane z przewlekłym stanem zapalnym, śluzówka wtedy może stać się blada na skutek zaniku śluzówki w wyniku przewlekłego procesu zapalnego czy przez to moglem miec drobne krwawienia ktore potem bylo widac w stolcu? - tak, śluzówka wtedy jest bardziej wrażliwa na jakiekolwiek drobne urazy (np. przechodzący stolec) Czy powienienem cos brac? - w przypadku stanu zapalnego w jelicie grubym stosuje się leki przeciwzapalne dokładnie działające na śluzówkę jelita grubego (np. mesalazyna), o włączeniu tych leków powinien najlepiej zadecydować gastroenterolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×