Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przerzuty z trzustki do wątroby


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie jest następujące. Mój tato w zeszłym roku w grudniu miał wycietego guza trzustki metodą whiplea, później zrobiła mu się przetoka żółciowa i znów trafił do szpitala. Ale od ok marca jest juz dość dobrze. Brzuch go pobolewa ale czasem tylko i nie sa to mocne bóle( jest na plastrach) kilka dni temu miał robione Tk jamy brzusznej i wyszło że ma 2 guzki w 6 i 7 segmencie wątroby 1 ok 20 mm drugi mniejszy najprawdopodobnie meta. A o dziwo z trzustką jest wszystko wporządku. CZy może miec operowaną wątrobe lub wziąć chemie w takim przypadku żeby to jakoś zniszczyć lub żeby to sie dalej nie rozrastało??? wiem ze o tym decyduje lekarz jednak prosze o odp co w atkim przypadku? Tato czuje sie bardzo dobrze przytył 6 kg i praktycznie robi wszystko w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moze nie odpowiem na Twoje pytanie, ale rowniez poszukuje pomocy w odpoiwedzi na moje pytania a własnie zauważyłam że Twoja sytuacja jest podobna. Moj tata mial operacje 10 sierpnia br. Wycięcie guza glowy trzustki sp whiplea. Wynik jego badania histopatologicznego po operacji wrocił jako pT3N1MX, guz ktory byl wyciy byl to gruczolakorak. Na wyniku badania jest napisane że guz nacieka jelito cienkie i jest wykryto przerzut do węzłów chłonnych do 2 z 12 przebadanych. Może byłbyś mi w stanie pomóc w zrozumieniu tego....Dowiedziałam sie ze N1 to przerzut do węzłów a MX toze niemozna określic przerzutówodległych. Nie rozumiem czy to co jest napisane w wyniku histopatologicznym to jest w całosci materiał który został wycięty poczas operacji? O co chodzi z tymi przerzutami? Czy to zostało? Ja juz kompletnie głupieję. Dzisiaj tata miał wizytę u onkologa, który zlecił tomografię za 3 miesiące i to wszystko. Nic nie wytłumaczył co i jak. Nie wiem co o tym myślec? Jaki jest stan mojego taty na dzień dzisiejszy( w sensie tego nowotworu) proszeo pomoc.... A co do Twojego pytania to jestem pewna ze w najbliższym czsaie uzyskasz odpowiedz od specjalisty, to dobry człowiek pomaga ludziom... Trzymaj sie! pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata czuje się dobrze,nic go nie boli jest na diecie oczywiście ale apetytmu dopisuje. Wszystko normalnie juz pracuje, nawet nie ma zadnych niestrawnosci albo problemów z żołądkiem. Czy jeżeli onkolog nic nie zalecił tylko tątomografię to znaczy ze teprzerzutyzostały też wycięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×