Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Osteochondroza kolana


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje pytanie brzmi czy Osteochondroza 3 stopnia a chondromolacja 3 stopnia to jest to samo? czy są to dwie różne choroby? mam 25 lat i czy jest możliwość ze ta chrząstka się odbuduje jeszcze ? jestem po jednej artoskopi w moim szpitalu nowej soli i nic nie zrobiono, tylko boczne uwolnienie rzepki, obecnie się leczę w innym szpitalu LORO Świebodzin i będę miał drugą artroskopie i co będzie robione na tej artroskopi z związku z moim kolanem?Czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osteochondrozę i chondromalację można używać zamiennie i oznacza obumieranie chrząstki stawowej. Czasami na skutek odpowiedniego leczenia zachowawczego i operacyjnego, stosowanej rehabilitacji, odpowiedniego trybu życia można zwalczyć tą patologię chrząstki. Nie przedstawię Panu jaki będzie zabieg przeprowadzony w czasie następnej artroskopii, gdyż zapewne decyzja w tym względzie zostanie podjęta w czasie właśnie tego badania stawu kolanowego (zabieg będzie uzależniony od patologii jaką się zidentyfikuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Radek. Jestem właśnie po drugiej artroskopii w Nowej Soli.Przy pierwszej stwierdzono chondromolację 1 stopnia po roku i 3 miesiącach miałam drugą teraz stwierdzono Osteochondroza 3 stopnia i zastosowali tylko boczne uwolnienie rzepki pomimo tego, że na rezonansie wyraźnie było napisane-rozerwanie rogu tylnego łąkotki.Ty pewnie jesteś już po zabiegu w LORO napisz co ci zrobili i jakie dają Ci szanse na wyleczenie. Pozdrawiam gośka Pisz na maila riki29@gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krisr@hoga.pl

Witam, jestem po drugiej artroskopii, pierwszą miałem 3,5 roku temu, prawego kolana, teraz miałem lewego, w obu przypadkach miałem boczne uwolnienie rzepki oraz wyrównanie porozrywanych chrząstek, prawe kolano przestalo puchnąć i jest dużo lepiej. W lewym podobne problemy jak w prawym Osteochondroza 3 i 4 stopnia kości udowej i stawu rzepkowo udowego, mam nadzieję, że stan kolana się polepszy i nie będzie puchnąć, dodam, ze na USG tych uszkodzeń nie było widać, wyszła np. pęknięta łąkotka - na artroskopii to się nie potwierdziło. Teraz pytanie co dalej z Osteochondrozą czy ktoś leczył to i jakie były skutki? Pomimo zabiegu i poprawy w funkcjonowaniu kolana problem ze zniszczoną chrząstką pozostaje i obawiam się, że za kilka lat będą znowu problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×