Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis chronica simplex, Mucykarmin (+)


Gość Witold

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o przetłumaczenie z łaciny wyniku badania patomorfologicznego o treści: Gastritis chronica simplex; jak równiez Mucykarmin(+). Czy jest to zły wynik, czyli może jest to początek raka, czy trzeba wykonać dalsze badania specjalistyczne, żeby wykluczyc najgorsze, czy jest to rak i trzeba sie udac do lekarza onkologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Tłumaczenie na polski brzmi: Przewlekłe, proste, zapalenie błony śluzowej żołądka. Mucykarmin dodatni oznacza, że badane komórki wydzielają śluz, znaczy, że są dojrzałe (prawidłowy objaw). Wynik oznacza stan zapalny (żadnych cech nowotworu, można być spokojnym). Nie trzeba chodzić z tym wynikiem do onkologa i wykonywać dodatkowych badań. Należy to leczyć lekami obniżającymi wydzielanie soku żołądkowego (może przepisać lekarz rodzinny) oraz dietą jak w chorobie wrzodowej żołądka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o wytłumaczenie Wn. Gastritis chronica. Gastroskopię miałam zrobioną 5.05. br. Po badaniu uzywałam Controloc 14 tabl. 40 mg. i po nich przez 28 dni Controloc 1x1 20mg. i dieta do dnia dzisiejszego. Miałam spożywać 6 posiłków dziennie mało a częściej. Ostatni posiłek o godz. 18:30, ja jem bardzo często, dosyć dużo i nawet przed północą bo odczuwam ściskanie w żołądku. Mam 67 lat i ciekawi mnie z jakiego powodu mam te dolegliwości, czy one mogą mieć podłoże nerwicowe?. Byłam prywatnie i P. Doktor powiedział że już więcej z wizytą nie muszę przychodzić, ja naprawdę cierpię. Ślicznie dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 57 lat . Zrobiłam gastroskopię 27.07.2011r. pobrano dwa wycinki do badania.Dane kliniczne 1. Nadżerki w antrum 2. Polip 5 mm żołądka. Opis mikroskopowy: A-antrum: dwa fragmenty błony śluzowej - w 1 powierzchowna nadżerka. B-polip: fragmenta polypi hyperplastici et fragmenta adenomatis tubularis cum dysplasia epithelii minimo gradu. Barwienie na obecność Hp (+) dodatnie. Prosze o przetłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moj tata odebral wyniki badan patomorfologicznych.(po gastroskopii).Mial wynik mucykarmin: (-/-/-) Błękit alcjanu(-/-/-) Gimesa(-/-/-). Chcialabym prosic o przetlumaczenie tych wynikow badan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×