Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jan

Nieleczone żylaki powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jan
Witam, czy nieleczone zylaki poza bezplodnoscia moga doprowadzic do jakichs ciezkich sytuacji? (usuniecie jadra? znaczne zmniejszenie rozmiaru jadra?) Pro blem w tym, ze nie planuje dzieci, nie odczuwam bolu ani dyskomotu a operacja jak wiadomo moze spowodowac niemile powiklania. prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam M.
Witam,jestem miesiac po operacji żylaków p.n. 3 stopnia. Nie leczone żylaki powoduja bóle w jadrach, dyskomfort i słąbe nasienie... Natomiast operacja daje b.duże szanse na usuniecie zylaków i lepsze nasienie. A po 2 tyg. jest sie juz w dobrej formie, najgorsze sa pierwsze dni, ale można przezyć:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
Mając 15 lat stwierdzono u mnie Żylaki powrózka nasiennego ale nie poddałem się zabiegowi. Teraz mam 20 lat. Chce udać sie na zabieg. Jedno jądro jest mniejsze od drugiego czy po jakimś czasie od zabiegu wszystko wróci do normy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zmniejszone jądro być może powstałe na skutek długotrwałej obecności żylaków powrózka nasiennego nawet po usunięciu tychże żylaków nie powiększy się. Zmiany takie są zazwyczaj już stałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi