Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tumor sigmae susp


Gość JOANNA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stappler

Dokładne tłumaczenie na język polski brzmi: Podejrzenie guza esicy. Rozpoznanie niejednoznaczne. Dobrze by było, aby Pani przedstawiła cały opis kolonoskopii. Guz taki może być pochodzenia zapalnego lub nowotworowego. Aby jednak dowiedzieć się na 100% czym jest ten guz należy pobrać z niego wycinki w czasie kolonoskopii i materiał poddać badaniu histopatologicznemu. Myślę, że tak zrobiono. Dopiero po uzyskaniu wyniku badania histopatologicznego można zadecydować o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po badaniu kolonoskopowym rozpoznanie kliniczne tumor sigmae brak obrazu endoskopowego fragmenty prawidłowej błony śluzowej jelita grubego oraz pojedynczy drobny fragment odpowiadający gruczolakowi cewkowemu o małym i średnim stopniu dysplazji nabłonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z tym wynikiem udać się do kolonoskopisty. Skoro uwidocznił guza esicy (tumor sigmae) wyniki histopatologiczne są nieadekwatne w stosunku do kliniki (być może to rak, a źle pobrano wycinki z guza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dwa miesiące po operacji po otwarciu jamy brzusznej stwierdzono ze mam ogromnego guza na jelicie który nacieka na pecherz węzły chłonne i wszystko idzie do góry nie mozna podobno już nic z tym zrobić tylko chemią napomnę że wyłoniono mi anusa .Po drugim badaniu kolonoskopowym nie mogą stwierdzić jaki to nowotwór i nie można dopasowac chemii, po operacji czuję sie dobrze nie mam żadnej diety i tak naprawdę nie do końca wiem co dalej.Podobno za dwa tygodnie mam mieć zrobione wlewy do jelitowe ale jaka jest gwarancja że coś sie rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×