Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Siatka przepuklinowa przy nawrocie przepukliny kresy białej


Gość Wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam nawrót niewielkiej przepukliny brzusznej umiejscowionej ok 7 cm nad pępkiem, blizna pooperacyjna zaczyna się od kresy białej w lewą stronę i ma ok. 8 cm. Z tego co się doczytałem to przy nawrotach jest zazwyczaj stosowana siatka, niestety czasem ta siatka jest odrzucana przez organizm i są z nią powikłania. Dodatkowo czasami taka siatka pęka. Proszę o informacje jakie są rodzaje siatek, jaka powinna być żeby nie pękła, jakie siatki są najlepiej tolerowane przez organizm ? Dodam że czasem pracuje fizycznie i wtedy dźwigam duże ciężary. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji na temat siatek jest ogromna ilość. Rodzajów i firm produkujących siatki jest też bardzo dużo. Nie ma siatek, które pękają, nie spotkałem się z takim powikłaniem dotychczas. Być może chodzi o to, że na skutek złego wszycia siatki może się ona ewentualnie przemieścić, ale na pewno nie pęknie. Obecnie preferowane są siatki płaskie, półwchłanialne, które dają najmniej powikłań w postaci ich odrzucania tkankowego. Jednak najczęściej decyzję w sprawie zastosowania odpowiedniej siatki podejmuje się w czasie zabiegu w zależności od warunków anatomicznych powłok brzusznych w miejscu przepukliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×