Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubiała, lekko zaczerwieniona, pękająca narośl na palcu ręki


Gość Mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiś miesiąc temu oparzyłem palec. W miejscu gdzie miałem coś jakby malutki pryszcz. W miejscu oparzenia standardowo utworzył sie duży bąbel z osoczem (nie przebijałem go oczywiście), potem bąbel pekł i zaczeło sie goić i zaczeła narastać skóra, utworzyła sie w tym miejscu narośl, zgrubiała, lekko zaczerwieniona, pekająca, nie wypełniona zadnym płynem narośl, dobrze ukrwiona - nie boląca, nie swedząca. Znajduje sie w miejscu zgiecia palca i nawek jego zgiecie powoduje wewnetrzne krwawienie tej narośli. Nie wspomne jak paskudnie to wyglada:(. Pytanie do specjalistów co to może być? i jak to leczyć?. Jestem umówiony już do chirurga ale nie daje mi to spokoju i chce sie czegoś o tym dowiedziec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno w tej sprawie udać się do chirurga ogólnego bezpośrednio. Opis zmiany jaki Pan przedstawił może sugerować powstanie ziarniniaka. Taka zmiana dość często występuje w miejscu po ranach różnego rodzaju także typu oparzeniowego i jest spowodowane nadmiernym bujaniem tkanki podskórnej wskutek podrażnienia przez uraz. Jeśli to ziarniniak jedynym skutecznym sposobem leczenia jest jego operacyjne usunięcie najlepiej z następowym badaniem histopatologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis u chirurga ogólnegi i Pani doktor rozpoznała ziarniaka. Czy jest to, to samo co ziarniniak-ziarnianiak? i ze trzeba go usunać chirurgicznie z palca i ze niestety bedzie duży ubytek skory i grubosci w tym miejscu bo jest on dosyc duzy 18mm/13mm (tuz przed paznokciem). Napiszcie prosze czy ten ziarniak to jest cos powaznego? czy jest ryzyko nawrotu w tym samym miejscu? czy po zabiegu moga mi one wyskoczyc w innych miejscach? i czy jest to zaraźliwe, czy przenosi sie poprzez np. dotyk na inne osoby, badz czesci ciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×