Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Od polipa zapalnego do nowotworu złośliwego jelita grubego


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie mianowicie: jaki minimalny okres od zdiagnozowania choroby wrzodziejącego jelita grubego i usunięciu jednego polipa zapalnego o wielkości 0,2cm może wynosic do pojawienia sie kolejnych i w koncu do raka? Sytuacja wygląda następująco:caly zabieg odbył się ok 2 lata temu.W poradni gastroenterologicznej dr powiedział iż wcześniej niż za 3 lata nie ma sensu badac się kolonoskopem. Oczywiście choroba powraca od czsu do czsu ale moja sytuacja jest podbramkowa. Od niecalego roku mieszkam w Anglii. Od ok 3 TYGODNI mam biegunkę początkowo wiele krwi teraz może utajona. Od tygodnia mam ostre ataki bólu poniżej pępka, temp. 38,7/38,9 stopni Celsjusza i nieustający ból glowy z zawrotami. Schudłem w przeciągu miesiąca 10 kg (mało jem). Dzisiaj przy wysokiej temp. i jednocześnie lodowatych i dretwiejących stopach i dłoniach mialem drgawki (ok pół godziny). Z gastroenterologiem jestem umówiony dopiero na 23 wrzesnia i jak wiadomo kolonoskopii mi nie zrobi bo to pierwsza wizyta bez przygotowania do badania. Bylem u 4 różnych lekarzy ale każdy z nich podchodzi do sprawy lekceważąco. Moim zdaniem powinienem byc hospitalizowany. Czy w przeciągu 2 lat mógl się utworzyc rak?? Nie bardzo wiem co robic. Proszę o podpowiedź. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć kolonoskopię,dowiedz sie może gdzieś prywatnie da się wszystko przyśpieszyć,z jelitami nie ma żartów.Wiem coś o tym za tydzień mam to badanie,u mnie poszło szybko,nie mam takich ataków jak ty,ale krwawię,nie mam apetytu,ból brzucha,jakieś kolki,i stan podgorączkowy,od miesiąca mam te objawy i bardzo sie boję,że to rak,do tego wyczytałam,ze w jelitach a głownie w esicy najczęściej pojawia sie ten złośliwy.Nie straszę tylko radze ratuj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kacha - własnie dzisiaj zresztą chyba cudem udało mi sie załatwic szpital. Moja Dziewczyna zchodziła wszystkie przychodnie w mieście (male miasteczko 60 mil od Birmingham) i nikt sie nie przejął moim stanem zdrowia nawet lek.rodzinny. Za 3 godziny będę już w szpitalu i zobaczymy jak to się dalej potoczy. Prywatnie nie znalazlem nikogo - dopiero w Londynie. Nie wiem czy to Twoja pierwsza kolonoskopia czy nie ale ja już mielem i powiem że ze znieczuleniem jest całkiem spoko!!! Trzymaj się a ja trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×