Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chondropatia, zerwanie ACL


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Odebrałem własnie wynik rezonansu magnetycznego kolana.Jestem oczywiscie umówiony z lekarzem jednak dopiero za 3 tygodnie.Jestem podłamany wydaje mi sie ze wynik jest bardzo niedobry a co dziwne prawie nie odczówam bólu.Do pierwszego urazu doszło ponad rok temu podczs gry w piłke potem zdarzało mi sie jescze 4 razy lekkie skrecenie i ból przez jakis tydzien a potem było OK.Jeździłem nawet na nartach i nie odczuwałem niedogodności. Oto wynik rezonansu: Całkowite zerwanie wiezadła krzyżowego w przyszcepie udowym Horyzontalne pękniecie rogu tylnego łąkątki przyśrodkowej obniżenie rogu oraz obrzęk tkanek miekich w otoczeniu. Niewidoczne wiązadło łąkotkowo-udowe łakotki bocznej &#8211*podejrzenie jego przerwania Wprzedziale bocznym kolana scieńczała chrząstka stawowa z podchrzęstnym ubytkiem kostnym kłykcia udowego &#8211*chondropatia III i IV stopnia , prawdopodobnie pourazowa. Moja wielka prośba CZY NAPRAWDE JEST TAK ŹLE JAK MI SIE WYDAJE ? siedze teraz jak na szpilkach i czekam na wizyte u ortopedy n iepokoi mnie szczególnie wymieniona chodropatia.Zastanawiam sie jak powinienem postepować teraz zeby nie napytać sobie jeszcze wiekszej biedy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiany są znacznie nasilone w każdym zakresie głównie zerwanie więzadła całkowite, pęknięcie łąkotki, znacznego stopnia chondromalacja (zniszczenie chrząstki stawowej najgorsze IV stopnia). Takie zmiany będą zapewne wymagały leczenia operacyjnego. Radziłbym przyspieszyć wizytę u ortopedy. Do tego czasu całkowite odciążenie stawu kolanowego i noszenie stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×