Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krzysztof

Ściąganie szwów i opuchlizna penisa po zabiegu obrzezania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof
Mam 27 lat. Dokonałem zabiegu obrzezania. Urolog podczas obrzezania (usunięcie napletka i wędzidełka)użył nierozpuszczalnych szwów (około 30 sztuk). Mam pytania: 1. Czy podczas ściągania szwów będzie bardzo bolało (mam świadomość ze może być ból, bo teraz mając szwy boli), jak tak to czy czy prosić o znieczulenie? 2. Penis po zabiegu sporo przybrał w obwodzie, spuchnął. Czy opuchlizna zejdzie czy trzeba nakłuwać penisa igłą, by opuchlizna zeszła? 3. teraz mając szwy odczuwam ból i pieczenie, szczególnie podczas wzwodów. Czy ból powinien już dawno minąć - zaznaczam, że jestem 5 dni po zabiegu? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Znieczulenie nie będzie konieczne. Samo podanie znieczulenia będzie bardziej bolesne. Co do obrzęku to sam ustąpi. Nie trzeba, a wręcz nie należy posługiwać się tu igłą, która może doprowadzić jedynie do zakażenia. Ból może jeszcze występować, szczególnie przy obecnych szwach i wzwodach. Proszę nie martwić się na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lolek
Sciaganie szwów *przynajmniej w moim przypadku *)* swędzialo *) wiec nic sie nie bój

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek
Szczęściarz, ja z bólu umierałem a po zabiegu z gabinetu ze łzami w oczach wyszedłem. Wszysyko przed to pikuś.. :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alan

ja tez się boję bo będę mieć zdejmowane jak głupi po nocach szukam czy zdejmowanie szwów boli.stres mnie zrzera jak nigdy nawet przed operacją się tak nie bałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi