Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plastyka brzucha rozstępie mięśni w ciąży


Gość karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Pięć miesięcy temu urodziłam drugie dziecko. Mam 35 lat, jestem niska (154 cm) i raczej drobna (przed ciążą waga 45 kg, obecnie 4 kg więcej). Pod koniec ciąży mój brzuch osiągnął kosmiczne rozmiary, w efekcie rozstęp mięśni, chyba przepuklina pępkowa - lekarze nie są zgodni co do tej kwestii, zwisajaca skóra, rozstępy itd. Mój brzuch jest straszny - trzęsąca sie galareta! nie dość, że mam sflaczałą skórę, to jeszcze odstający brzuch w okolicach pępka i powyżej. Dodam, że ćwiczyłam sporo brzuch, 400 brzuszków jednorazowo i rozstęp sie nie zmniejszył. Myślę o operacji plastycznej. ale przeraża mnie blizna od biodra do biodra. Moje pytanie jest następujące: czy w indywidualnych przypadkach mozliwe jest przeprowadzenie małej plastyki brzucha przez pępek - zszycie rozstępu, zebranie i naciagnięcie skóry nad pępkiem oraz wokół pępka? Wolałabym bowiem mieć nieco pomarszczony brzuch niż bliznę. Czy tego rodzaju operacja jest mozliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w indywidualnych przypadkach mozliwe jest przeprowadzenie małej plastyki brzucha przez pępek - zszycie rozstępu, zebranie i naciagnięcie skóry nad pępkiem oraz wokół pępka? - jeśli problem jak Pani opisuje dotyczy całego brzucha to nie ma takiej możliwości, przez małe nacięcie w okolicy pępka nie skoryguje się całego brzucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×