Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuczony obojczyk


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przejdę od razu do faktu. Ponad rok temu (około 25 maja) w szkole upadłem tyłem barku na ziemie. Bardzo mnie to bolało. Od razu po zajęciach pojechałem do szpitala. Lekarz skierował mnie na RTG. Na zdjęciach obojczyk i bark wyglądał dobrze. Kości były w porządku. Wypisał mi maść, zwolnienie z W-Fu do końca roku i kazał nie nadwyrężać barku. Wszystko wyglądało dobrze ale po jakimś czasie na obojczyku zrobiła mi się narośl. Znów wybrałem się do chirurga. Lekarz powiedział że nic nie widzi a bardzo łatwo można było zobaczyć gołym okiem i że mi się tylko zdaje. Ta narośl zrobiła się z upływem miesięcy większa. Teraz już jest taka sama jak kilka miesięcy temu ale domyślam się że skoro prawdopodobnie zalało mi się chrząstką to nie mogło być zwykłe stłuczenie. Czasem przy nagłych ruchach boli mnie obojczyk gdy go nie *rozgrzeje*. Nie wiem czy teraz opłaca się coś z tym robić. Wygląda to dość normalnie ale narośl jest dalej. Nie wiem czy podejmować się czegoś w związku z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej taki stan nie wymaga interwencji ortopedycznej. Możliwe, że po urazie doszło do wytworzenia krwiaka, który uległ zwłóknieniu lub zwapnieniu przyjmując formę *narośli*. Można ewentualnie wykonać kontrolne RTG. Najlepiej jeszcze skonsultować się ewentualnie ponownie z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×