Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrastający paznokieć pod skórą


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wrastającym paznokciem u prawej nogi dużego palca.Palec ten był już operowany z użyciem znieczulenia 2 razy. Ponieważ po pierwszym razie po około 2 miesiącach zaczęła się wydobywać ropa z tegoż palca po stronie wyciętego wcześniej paznokcia.Po oderwani skory pod która znajdowało się dużo ropy dotarłem w odległości około 1.5cm od paznokcia do malej dziurki głębokość około 5mm,po wlozenu w nią wcześniej zdezynfekowanej igły od odkryłem oczywiście za pomocą czucia coś podobnego do paznokcia!Wiec poszedłem z tym do lekarza który nie wierzył w to co opisuje wiec wyciol jeszcze więcej paznokcia a ranę która opisałem wcześniej oczyścił kazał moczyć w mydlinach i być dobrej myśli.Na drogi dzień przy zmianie opatrunku zobaczyłem wydobywająca się ropę z tego samego miejsca,dziurka była już większa ponieważ lekarz czyścił to miejsce dzień wcześniej, po moczeniu w mydlinach można zobaczyć gołym okiem coś białego w tej ze dziurce.Moje pytanie czy jest to możliwe ze coś tam rośnie i stad to ropienie czy może coś takiego białego ma tam porostu być?Mam fotki jeżeli ktoś chce to prześle!Prosze o rade i pomoc! dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki nalot na trudno gojącej się ranie to włóknik czyli typowa struktura świadcząca o utrudnieniu gojenia się rany w przebiegu zakażenia. Prawidłowe leczenie zakażenia i środki działające miejscowo likwidujące nalot włóknikowy powinny przynieść efekt terapeutyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×