Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Przemek

Ryzyko nawrotu żylaków powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek
Jestem 2 miesiące po operacji żylaków powrozka nasiennego po lewej stronie.Byłem około 1,5 tyg. temu na usg i przy próbie Valsalvy żylaki się nie powiększają.Mają 1,4mm.Lekarz powiedział że mogę już wszystko robi,jeździć rowerem grac w piłkę itd.Ja cały czas boje się że one znowu wrócą i będzie mnie czekała kolejna operacja?Czasami boli mi lewe jądra i podbrzusze np:gdy się wysilam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Proszę się nie obawiać nie powinny nawrócić, a wręcz jeszcze bardziej się wchłoną. Bóle takie jak Pan opisuje jeszcze do 3 miesięcy po tym zabiegu mogą występować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Przemek
Już po tych 3 miesiącach mogę się już normalnie wysilać.To jeśli te żyły zostały podwiązane to już więcej nie wrócą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tak, można po tym okresie w pełni być aktywnym fizycznie. Nawroty po takim zabiegu nie powinny występować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Przemek
Czy jeśli zostały około 2 tygodnie do trzech miesięcy i tylko czasami boli podbrzusze i jądro to mogę już rowerem jeździ po 20 -30km albo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.