Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższony cholesterol a TSH w normie


Gość Arkadia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odebrałam wyniki badań. Miałam zlecone TSH, cholesterol i glukozę, gdyż podejrzewano u mnie niedoczynność tarczycy ( objawy: kołatanie serca, mocne bicie przy niskim ciśnieniu, szybkie męczenie się, zadyszki, senność itp ). Oto wyniki: TSH 3 generacja - 2,058 ( ref. 0,47 - 4,47 ) Cholesterol - 224 - norma * 200 Glukoza 87,9 - norma 106 O czym może świadczyć ten podwyższony cholesterol, gdy TSH w normie? Czy konieczne sa dalsze badania w kierunku tarczycy? Dodam, że we wrześniu idę na oddział endokrynologiczny na badania, gdyż wycięto mi wyrostek z rakowiakiem. Czy ma to jakiś związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym może świadczyć ten podwyższony cholesterol, gdy TSH w normie? - to świadczy o samoistnym podwyższeniu cholesterolu nie mające związku z tarczycą, radzę badanie powtórzyć po 24 godzinnej diecie bezmięsnej, beztłuszczowej, lekkostrawnej, 6 godzin przed badaniem trzeba być na czczo, zrobić cały profil lipidowy, a nie tylko cholesterol całkowity Czy konieczne sa dalsze badania w kierunku tarczycy? - raczej nie ma takiej konieczności, jeśli tarczyca także fizykalnie nie jest zmieniona (niepowiększona, bez guzków i innych zmian morfologicznych) Dodam, że we wrześniu idę na oddział endokrynologiczny na badania, gdyż wycięto mi wyrostek z rakowiakiem. Czy ma to jakiś związek? - objawy jakie Pani opisuje mogą być związane z rakowiakiem, który wydziela różne hormony, trzeba by wykonać większy panel badań hormonalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ponad roku staram się o dziecko ale nic, mam 29lat i synka 8lat, moje wyniki to prolaktyna 13,97 ng/ml, TSH 0,89, glukoza 96mg/dl, i chlesterol 200mg/dl, moje miesiączki od 9 miesięcy są ubogie i nieregularne co jest nie tak pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki nie odbiegają od normy. Raczej nie tu tkwi problem z zajściem w ciąże. Trzeba oczywiście ten problem skonsultować z ginekologiem. On zbada dokładnie, być może wykona przezpochwowe USG, zaleci odpowiednie dodatkowe badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×