Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Doskwierający ból jąder


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze mam pewien problem , otóż od października ubiegłego roku doskwierał mi ból dość rzadki ale jednak l - ból jąder . kiedy wszystko już było w porządku ból powrócił i zaczął się nasilać przeszedł na prącie poniżej moszny ( tak jakby prostata ) . pojawiły się dolegliwości przy oddawaniu moczu . po wizytach u urologów , prześwietlenie jąder( nic nie wykazało ) , sprawdzeniu penisa , urolodzy nic poważnego nie wykryli w zasadzie powiedzieli ze jest to normalna rzecz i trzeba to przechodzić Zostały mi przepisane antybiotyki ? - Naproxen - 250 mg , Sasmolina oraz Furaginum . z początku działało jednak teraz ból nasilił się , odczuwam bule cewki moczowej , oraz w dolnej części Prącia ( Prostata ,Gruczoł opuszkowo-cewkowy ) , czasem bolą mnie nasieniowody ( tak mi sie wydaje ze to jest to ) oraz czubki jąder . Dodam iż często się masturbowałem przez około 5-6 lat . jednak od 1-2 przestałem uprawiać tę czynność w dużym natężeniu ( raz/dwa na miesiąc ) Mam 19 Lat . Wyniki z krwi dobre . Wyniki moczu także dobre -( plemniki w moczu ) nic nie wykryło Gdy przedstawiam sytuacje tak u urologów oni odpowiadają mi ze nie wiedzą co z tym zrobić . proszę o pomoc , pokierowanie jak mam rozmawiać z urologami ból staje sie nie do zniesienia ,z góry dziękuje ! .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro urolodzy nie znajdują żadnej patologii w zakresie Pana narządów płciowych być może ból jest pochodzenia neuralgicznego (na skutek samoistnego podrażnienia nerwów obwodowych). Może w tej sprawie jeszcze warto byłoby skonsultować się z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze niedawno obudzilem sie z bolem dwoch jąder i podbrzusza .Bol minol po 3 dniach potem nastapil po 2 tyg na pare godzin po misiacu bol znowu nastapil wtedy zaczelem samoleczenie lekami takie jak calcium ,rutinoscorbin ,nurofen forte , zimne oklady ,obscisla bielizna ,leżenie zaczelo burczec w podbrzuszu i zrobilo sie lepiej ale bol jest tylko mniejszy gdy zaczne chodzic to bul sie nasila dodam ze bul pojawil sie po 2 dniach od kontaktu z dziwczyna ktora usiadla mi na nich wizyte u urologa mam za 2 miesiace lecz chcial bym wiedziec co to moze byc co robic zeby wytrzymac ten bul dwa miesiace leki przeciw bulowe nie pomagaja juz ?? prosze o pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez bezpośredniego badania. Na pewno należy w tej sprawie udać się na konsultację do urologa (przyspieszyć termin wizyty, może umówić się na wizytę prywatnie). Takie dolegliwości mogą świadczyć np. o zapaleniu jąder lub/i najądrzy, obecności żylaków powrózka nasiennego. Dopiero urolog po badaniu wyjaśni przyczynę dolegliwości i wskaże prawidłowy sposób dalszego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Mam 30 lat i jestem po przebytej chorobie jaką jest wnetrostwo.Właściwie to zabieg sciagniecia jadra do moszny maiłem w wieku 21 lat.Na poczatku ,jadro minimalnie sie przemiesciło we właściwie miejsce,ale teraz i tak mam je w podbrzuszu.Od kilku dni miejsce gzie jest jadro(prawe) w podbrzuszu odczówam lekkie bóle,a nawet pieczenie.Nawet jak wsaje z łozka,lub lezac na prawej stronie czuje ze coś nie daje mi spokoju.Panie doktorze,czy to juz objaw jakiejś choroby,bo przyznam że jestem bardzo zaniepokojony.Prosze o pmoc i poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam też ze po tygodniu doszło do tego , częstsze oddawanie moczu ( przed tem 2-4 razy ) teraz sikam ponad 5 razy dziennie pijąc tyle samo , najgorsze jest to ze po oddaniu moczu szczypi mnie cewka, prącie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzeba udać się z tym problemem bezpośrednio do lekarza. Takie objawy mogą sugerować różne patologie może w zakresie dróg moczowych, kręgosłupa, przepuklin, narządu płciowego. Bez badania nie odpowie się na takie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×