Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zrosty na jelitach po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu zauwazylam na powiekach sucha skore, okolice oczu byly bardzo czerwone ,i sine. Z dnia na dzien ubywalo mi energii, bylo mi zimno, brak apetytu na jedzenie i na zycie. Rozne bole chodzly po calym ciele.Zaczela sie wedrowka po gabinetach ,rozne badania-byly w normie.Badania hormonow wykazaly ze moj organizm nie produkuje wystarczajace ilosci * hormonu wzrostu i hormonu stresu.Zalecenie lekarza,* przyjmowac hydrokortyzol w razie potrzeby, tzn. przed stresujacym spotkaniem, przed wzmozonymi emocjami...wiosna pojawily sie dolegliwosci w okolicach brzucha,calej powierzchni, od zeber do pachwin i przechodzil az do nerek . Uciskowe ,ostre ciete, jak tez kolka z lewej strony pod zebrem. Nie wchodzilo mi jedzenie, czulam sie pelna, pojawil sie stan zapalny. Przez miesiac pomagalam jelitom herbatkami i masazami aby zaczely pracowac.Po Colonoskopi i Endoskpi lekarz stwierdzila ze mam zrosty na jelitach.Mozliwe ze to po operacji wyrostka, ktora mialam 30 lat temu czy to jest mozliwe , po tylu latach?Jak dalej zyc , co robic zeby nie dostac skretu jelit , czy stres jest tez powodem boli? Czy do konca zycia bede miala bole brzucha? jak sie pozbyc boli? jak zapobiegac aby nie doszlo do dyskonfortu.Prosze o udzielenie mi jakis wskazowek, odchodze juz od zmyslow. Dziekuje .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moje wczesniejsze objawy: suchej skory na powiekach, brak energii, brak apetytu na jedzenie i zycie, czy maja zwiazek ze zrostami na jelitach? Cala jesien i zime siedzialam w domu, zmuszajac sie do *zycia*, psychika byla w *piwnicy*.Czy siedzenie ,brak ruchow ma zwiazek z powstaniem zrostow ,po 30 latach od operacji? Czy jest specjalna dieta przy tego typu *zjawisku*.Zapomnialam wczoraj dodac te rowniez istotne sprawy i pytania, mam problemy z pamiecia,zyje ponad 6 lat w stresie , Prosze o wskazowki jak *zaakceptowac moje zrosty*, i zyc bez strachu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to po operacji wyrostka, ktora mialam 30 lat temu czy to jest mozliwe , po tylu latach? - tak zrosty mogą powstawać powoli nawet przez kilkadziesiąt lat albo też powstały wcześniej tylko ujawniły swą obecność teraz Jak dalej zyc , co robic zeby nie dostac skretu jelit , czy stres jest tez powodem boli? - dieta bogatobłonnikowa przeciwdziałająca zaparciom, leki normujące pracę jelit, o leczeniu powinien zadecydować lekarz prowadzący - stres może wzmagać objawy złej pracy jelit Czy do konca zycia bede miala bole brzucha? - niestety tak może być, mogą być okresy silniejszych dolegliwości i słabszych jak sie pozbyc boli? jak zapobiegac aby nie doszlo do dyskonfortu - są odpowiednie leki normujące pracę jelit, działające przy okazji przeciwbólowo, o ich zastosowaniu zadecyduje lekarz prowadzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moje wczesniejsze objawy: suchej skory na powiekach, brak energii, brak apetytu na jedzenie i zycie, czy maja zwiazek ze zrostami na jelitach? - nie, to raczej objawy depresji Czy siedzenie ,brak ruchow ma zwiazek z powstaniem zrostow ,po 30 latach od operacji? - nie Czy jest specjalna dieta przy tego typu *zjawisku*? - nie ma Prosze o wskazowki jak *zaakceptowac moje zrosty*, i zyc bez strachu . - można w tym przypadku zastosować łagodne środki przeciwdepresyjne łagodzące objawy będące skutkiem napięcia psychicznego związanego z dolegliwościami, można tez skonsultować się z psychologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×