Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie z przemieszczeniem kości ramiennej i unieruchomienia gipsowego


Gość Alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja siostrzenica 27.07 (wtorek) złamała kośc ramienną z przemieszczeniem w Niemczech, tam też ją zoperowali. Była tam do niedzieli i lekarze powiedzieli, że wszystko jest w porządku i że opatrunek gipsowy musi miec 4-6 tygodni, później będzie miała wyciągnięte druty. Siostra dzisiaj pojechała na konsultację z chirurgiem (2 tyg. po operacji) ten stwierdził iż opatrunek można już zdjąc i wpakował jej rękę w rękaw. Zastanawia mnie to czy 2 tygodnie unieruchomienia to nie jest za mało ? Dziecko ma 6 lat, niech upadnie, uderzy się w tą rękę.. co wtedy? Nie chcę podważac decyzji lekarza, ale czy to postępowanie jest prawidłowe ? Siostra również pytała o fizykoterapie, lekarz stwierdził iż nie jest w ogóle dziecku potrzebna.. Z tego co się orientuję pole magnetyczne jest jak najbardziej wskazane, a laser po zakończeniu leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to czy 2 tygodnie unieruchomienia to nie jest za mało ? - jeśli leczenie złamania było operacyjne z zastosowaniem drutów wystarczający jest opatrunek gipsowy na 2 tygodnie Dziecko ma 6 lat, niech upadnie, uderzy się w tą rękę.. co wtedy? - nie powinno nic się stać groźnego nawet w takim przypadku, druty wstawione w czasie zabiegu wystarczą, aby zabezpieczyć złamanie Nie chcę podważac decyzji lekarza, ale czy to postępowanie jest prawidłowe ? - tak Siostra również pytała o fizykoterapie, lekarz stwierdził iż nie jest w ogóle dziecku potrzebna.. ??? - o dalszym postępowaniu decyduje lekarz prowadzący, nie ma ewidentnych wskazań do takich zabiegów u dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×