Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i zgrubienie po operacji przepukliny brzusznej w bliźnie pooperacyjnej


Gość izka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jestem po operacji przepukliny brzusznej w bliźnie pooperacyjnej zabieg miałam 29 lipca 2010 2 sierpnia zostałam wypuszczona do domu w stanie ogólnym dobrym. perwsza operacja jaka miałam była 28 czerwca ubiegłego roku zapalenie wyrostka ropnie między pętlowe doszło do ostrego zapalenia otrzewnej 2 operację miałam 30 lipca 2009 roku niedrożnośc ze zrostow z tego co wiem doszło też do pękniecia jelita. W maju tego roku pojawiła sie przepuklina w bliźnie pooperacyjnej po lewej stronie koło pepka do operacj doszło 29 lipca tego roku załozono mi siatkę 25 na 15 cm tak dużą gdyz lekarz stwierdził że w złym stanie było wszystko w środku i groziły mi kolejne przepukliny. do domu zostalam wypuszczona z drenem u dołu rany z którego wycieka cały czas. Niepokoi mnie jednak miejsce powyżej rany po prawej stronie jest mocno zgrubiałe i bolesne przy ucisku a w pozycji stojącej mój brzuch ma dziwny kształt. wystąpiła u mnie równiez podwyższona temperatura. Chciałabym zapytac czy twarde miejsce może być objawem powstawania ropnia nie chciałabym trafic ponownie na zabieg . jest jeszcze jedna mała rzecz jstem nacięta od pępka w dół i do góry rany przy pępku tez wyieka zółta wydzielina. Bardzo proszę o szybką odp mam nadziję ze opisałam szczegółowo o jaki problem mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie połączenie zgrubienia w okolicy rany pooperacyjnej i gorączki może świadczyć o formowaniu się ropnia. Radzę pilnie skonsultować się w tej sprawie z chirurgiem prowadzącym. Ciągły wyciek z rany także jest objawem niepokojącym. Musi Panią zbadać bezpośrednio chirurg i zadecydować o dalszy, sposobie postępowania. Leczenie w Por. Chirurgicznej powinno być wystarczające. Na pewno trzeba będzie zastanowić się nad antybiotykoterapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za szybka odpowiedz za rada poszłam do swojego chirurga otrzymałam antybiotyk ale jutro mam sie zgłosic do szpitala na założenie dodatkowego drenu w celu usunięcia zalegajacej juz ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 65 lat i trzy tygodnie temu miałam operację przepukliny brzusznej z wszczepieniem siatek.Przepuklina była prawdopodobnie skutkiem operacji usunięcia jajnika sprzed pięciu laty.Problem w tym,że trzy tygodnie po operacji przepukliny odczuwam ból i szczypanie w jamie brzusznej.Czy jest to powód aby się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×