Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba w całości o zatartej strukturze


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tata miał badanie usg w opisie jest treść..Wątroba w całości o zatartej strukturze i echogeniczności, boki wątroby zaokrąglone.Wiem że tata ma marskość wątroby i ZZA.Proszę mi odpisać czy wątroba już po prostu nie pracuje???.Czy możemy spodziewać się tego najgorszego i jak długo może tak żyć.Zmartwiona córka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Co znaczy opis usg..... Wątroba w całości o zatartej strukturze.??? Lekarz powiedział że nie ma ratunku już dla mojego taty.Ma marskość wątroby z wodobrzyszem,kilka dni temu ratując mu życie spuścili mu 7l.wody z brzucha a dużo jeszcze zostało.Dodam że lubił całe życie sobie wypić.Proszę mi odpowiedzieć czy ta wątroba po prostu już nie pracuje.Strasznie się boję że tata niedługo umrze. *(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie USG wątroby w żaden sposób nie można określić jak funkcjonuje wątroba. USG tylko opisuje stan morfotyczny (budowę) wątroby nie mówiąc o jej funkcjonowaniu. Funkcję wątroby określają badania laboratoryjne czyli poziom bilirubiny, FA, GGTP, ASPAT, ALAT, poziom płytek krwi, układ krzepnięcia, albuminy. Dopiero na podstawie tych badań można określić w przybliżeniu jakiekolwiek rokowania w przypadku marskości wątroby. Oczywiście bardzo istotne jest też określenie stanu wątroby na podstawie badania cytologicznego, bioptycznego wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątroba w całości o zatartej strukturze. - to oznacza całkowicie marsko zmienioną wątrobę, czyli komórki miąższu wątroby zostały zastąpione przez komórki włóknika, tłuszczowe co całkowicie powoduje zaprzestanie jej funkcjonowania - o tym dokładnie jak funkcjonuje wątroba wskazują parametry laboratoryjne krwi (bilirubina, ASPAT, ALAT, FA, GGTP, układ krzepnięcia, albuminy, poziom płytek krwi), po tych parametrach można więcej powiedzieć na temat zdolności metabolicznej wątroby - wodobrzusze w marskości wątroby bardzo źle rokuje dla pacjenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Panie doktorze podaję wyniki badań taty proszę o odp.co Pan z nich odczytał. ASPAT-115,1 AIAT-32,5 Sód-134,00 nnol/1 WBC-2,30-3,70 RBA 2,73-3,75 HGB 6,10-9,09 HCT 20,40-29,40% MCV 74,70-78,40% MCH 22,30-24,20 MCHP 29,90-30,90 Płt.34,00-44,80 Potas-4,10 Glukoza-119,3 GGTP-292,5 Kreatynina-1,14 Mocznik-28,00 eGFR-69,2 Z USG -Wątroba o zatartej strukturze,wzmożona echogeniczność,zaokrąglony brzeg ŻW 1,59CM.PŻW o grubych ścianach,świetle 7mm,ściana2mm.Pęcherzyk żółciowy niewidoczny-obkurczony.Znaczna ilość gazów jelitowych w brzuchu i płyn o średnicy 11/15 cm. Proszę mi odp.jak Pan to widzi. Magdalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze tata w piątek trafił do szpitala z bardzo niskim ciśnienie .Tata wydalił całą wątrobę ,Teraz dziwnie się zachowuje jest jakiś zamroczony i podobno wpada w śpiączkę.Proszę mi odpowiedzieć czy jako córki i rodzina mamy się spodziewać na dniach śmierci taty.Pozdrawiam córka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×