Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tycie i zgaga po leczeniu powiększonej wątroby


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest następujący - na początku czerwca odczułem ból w okolicy nadbrzusza, przemieszczał się też na odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Niepotrzebnie zażyłem sporo leku przeciwbólowego (Antidol) po którym w sumie było jeszcze gorzej. Trafiłem do szpitala, gdzie po USG i morfologii wyszło, że mam powiększoną wątrobe (16cm), alat i aspat dochodziły do 100, kiedy norma to 0 - 40, ale najgorsza była podwyższona amylaza. Oceniono, że mam OZT i na kroplówkach PWE+glukoza spędziłem kilka dni w szpitalu. Przy wyjściu dostałem lek Controloc, po którym przytyłem niesamowicie, co gorsza odstawiając go czuję niesamowitą zgagę. Mam pytanie, czy jeżeli amylaze mam juz w normie (bodaj 111, a do 150 może być) to czy po odstawieniu Controlocu i tych dolegliwościach jak tycie i zgaga moge brać na enzymy wątrobowe lek Heparegen ? P.S. Moje problemy miały związek ze złym żywieniem oraz z nadużyciem alkoholu, obecnie jestem na diecie wątrobowej i utrzymuję abstynencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam marskosc watroby w tej chwili wyniki w normie tylko liczne bakterie w moczu biore rozne antybiotyki od trzech miesiecy i tyle samo mam ciagle bole krzyza i brzucha nic nie pomaga a bole wciaz mocniejsze czy to moze byc rak trzustki? - brak wymiotow i biegunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze pomozcie bole sa bardzo silne i p-rzez trzy miesiace nie mialam przerwy nawet jednego dnia z wyjatkiem gdy przez pare godzin dziala ketonal podwojnie to mialo byc infekcja drog mioczowych ale nie bolal mnie ani pecherz przy sikaniu ani nic nie swedzialo lekarz daje mi antybiotyki czwarty raz ostatnio- ozitrox - a bole nadal ciagle dzien i noc usg dobrze watroba niepowiekszona trzustka w normie tylko nadal liczne bakterie w moczu luszczy mi sie skura na dloniach i w koncu lekarz rodzinny mowi ze sam juz nie wie co mi jest jak wezme nastepny antybiotyk to albo psychika pojdzie albo watroba przy mojej marskosci a prywatnie mnie nie stac jakie musze zrobic badania czy to rak trzustki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz jezeli odrzucisz alkohol czlkowicie i bedziesz trzymal diete to watroba sie zregeneruje sama i waga tez dojdzie do normy jezeli nie bedziesz przesadzal z jedzeniem o ile nie masz juz marskosci watroby bo to juz dieta do konca zycia no i jest to choroba smiertelna i nieuleczalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mirka wiem o tym, a co do ciebie - jezeli ci ketonal pomaga to nie jest to na moje zaden rak trzustki - gdy ja mialem ostre zapalenie nawet tramal nie pomagal... Niebawem zrobie sobie badanie prob watrobowych, mam nadzieje ze moj wybryk to jedynie stluszczenie watroby z zapaleniem trzustki bylo nic powazniejszego... Tobie tez zycze zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mateusz mi juz znalezli zrodlo bolu dostalam antybiotyk i jest poprawa a z moja watroba to marskosc stoi w miejscu i mam nadzieje ze nie bedzie sie rozwijac zycze ci zeby to nie byla marskosc jak bedziesz dbal o siebie to twoja watrobka bedzie cie sluchala po pol roczku tylko alkohol juz nie moze byc twoim kumplem przy marskosci sa brzydkie powiklania zycze zdrowka slonko i dbaj o siebie pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mateusz jak tam zdrowko ? bo ja wyladowalam w szpitalu na 10 dni i w koncu wycieli mi wezel chlonny w pachwinie bo bardzo sie powiekszyl czekam na wynik a na razie rozpoznanie - rozrost ukladu chlonnego wiesz cos o tym ? napisz mi prosze bole sie zmiejszyly tylko troche i na dodatek dostalam anemie a oni dalej nie wiedza co mi jest pozdrawiam cie serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mateusz moze kiedys mnie przeczytasz jest ze mna zle mam dopiero 49 lat musze ci napisac ze zycze ci zdrowka cieszylam sie ze z watroba juz lepiej - tak - ale okazalo sie ze mam chlonniaka zlosliwego i male szanse czeka mnie chemioterapia jak organizm nie odrzuci bardzo sie boje dlatego dbaj o siebie mocno i odrzywiaj sie naturalnie pozdrawiam moze kiedys jeszcze napisze do ciebie - moz pozdrawiam i dbaj o watrobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×