Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego na prawym jądrze


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój narzeczony jest po wizycie u urologa który stwierdził u niego żylaki powrózka nasiennego na prawym jadrze. Jak zdążyłam się zorientować to jest to rzadki przypadek, bo zazwyczaj występują one na lewym. Narzeczony ma mieć przeprowadzony zabieg usunięcia żylaków. Nie wiemy tylko co mogło wywołać ich powstanie. Przeczytałam że mógł je wywołać nowotwór. Strasznie się boję. Lekarz zrobił mu usg jamy brzusznej i stwierdził że wszystko ok. Czy te żylaki mogła wywołać ciężka praca fizyczna bo narzeczony dwa lata pracował w takiej firmie gdrze często robił coś przez siłe a posturą jest drobny. proszę napiszcie ktoś kto miał takie właśnie żylaki co było ich przyczyną i jak sprawa się potoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przyczyną powstania żylaków powrózka nasiennego jest wzrost ciśnienia hydrostatycznego w obrębie żył odprowadzających krew z jądra oraz budowa naczyń. Ponadto musi współistnieć niewydolność mechanizmu zastawkowego lub istnienie dodatkowego krążenia obocznego, co objawia się wstecznym odpływem żylnym. Zatem nie jest to wynik choroby nowotworowej. Prawdą jest, że częściej jest to strona lewa, ale nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×