Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból, piszczenie i zatykanie uszu w czasie hałasu


Gość nikola23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie od ponad pół roku borykam się z dziwna dolegliwościa tzn podczas drobnych hałasów czuje straszny dyskomfort a czasami nawet lekki ból w uszach często mam także uczucie zatkanych uszu a także często gwiżdże mi w uszach ale po chwili przemija wiem że to normalne zjawisko że czasami piszczy w uszach ale u mnie jest to naprawde bardzo często. Byłam z tym problemem u laryngologa miałam wykonywane badanie słuchu i wszystko jest w porządku po czym pani doktor splawiła mnie ale ja boje się że to sie może jeszcze pogłębić. Cierpię tez także na nerwice i na zespół jelita drażliwego czy nerwica może być przyczyna takiej nadwrazliwości słuchowej a może powinnam zazywać jakieś witaminy np.wapno ponieważ przez dlugi czas sie odchudzałam i byc może prakuje mi jakis suplementów Z góry bardzo dziekuje zaodpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej takie problemy mogą być związane z nerwicą skoro badania laryngologiczne są w normie. Należałoby wdrożyć prawidłowe leczenie nerwicy (konsultacja psychiatryczna), a objawy powinny ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Miałem te same problem z nadwrażliwością co ty. Nie mogłem przebywać w głośnym otoczeniu poruszać się tramwajami autobusami każdy pisk to był straszliwy ból w uszach a nawet dochodziło do słabości. W tej chwili mam to za sobą. Przemija to dość długo czasu, ale przede wszystkim to ile będzie to trwało zależy od ciebie. Nie wolno ci się denerwować stres ma tu ogromny wpływ i lęk przed hałasem (bynajmniej u mnie tak było). Mam niedosłuch i zbytnio przywiązywałem do tego uwagę. Uważam, że jest to przyczyną pewnej drażliwości chociaż i są pewne choroby które to wywołują. Lekarze z góry zakładają taką diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×