Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta i ćwiczenia po wyrostku robaczkowym


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Konrad i mam 15 lat. 10 dni temu miałem usuwany wyrostek robaczkowy i uchyłek Meckela. Wypisano mnie już po dwóch dniach, nie było żadnych komplikacji. Mam parę pytań: 1) Kiedy będę mógł jeść słodycze? 2) Kiedy będę mógł jeśc takie rzeczy jak pizza, pić cole itd 3) Kiedy będę mógł grać w piłkę i jeździć na rowerze? 4) Na karcie mam napisane, że diete mam utrzymać przez 10 dni, mój brat miał diete ponad miesiąc a nie miał rozlanego wyrostka. Czy po tych 10 dniach będę mógł jeść takie rzeczy jak kotlety, itd? 5) Czy będę musiał mieć zwolnienie z w-fu? I kiedy będę mógł zacząć podnosić ciężary? 6) Czy to normalne, że podczas kichania strasznie boli mnie miejsce cięcia? Jeśli tak, to przez ile będą występować takie bóle? 7) Czy wycięcie wyrostka w jakimś stopniu pogorszy moje wyniki np. w bieganiu? Wiem, że niektóre pytania są naprawdę dziwne, ale jak czytam na forach to odpowiedzi są różne. Na zdjęciu szwów pytałem się o te rzeczy lekarza, ale nie był rozmowny. :( Powiedział mi tylko, że diete mam na karcie i jak go się spytałem o pizze, cole to odpowiedział z dziwnym spojrzeniem, że dopiero za miesiąc. :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kiedy będę mógł jeść słodycze? - około tydzien po zabiegu 2) Kiedy będę mógł jeśc takie rzeczy jak pizza, pić cole itd - też po około tygodniu 3) Kiedy będę mógł grać w piłkę i jeździć na rowerze? - po około 4 tygodniach 4) Na karcie mam napisane, że diete mam utrzymać przez 10 dni, mój brat miał diete ponad miesiąc a nie miał rozlanego wyrostka. Czy po tych 10 dniach będę mógł jeść takie rzeczy jak kotlety, itd? - tak, można 5) Czy będę musiał mieć zwolnienie z w-fu? I kiedy będę mógł zacząć podnosić ciężary? - po miesiącu od zabiegu ćwiczenia mało obciążające mięśnie brzucha, po 3 miesiącach podnoszenie ciężarów 6) Czy to normalne, że podczas kichania strasznie boli mnie miejsce cięcia? Jeśli tak, to przez ile będą występować takie bóle? tak to normalne, bóle mogą występować przez około 2-3 tygodnie 7) Czy wycięcie wyrostka w jakimś stopniu pogorszy moje wyniki np. w bieganiu? - nie pogorszy w żaden sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×