Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodniak jądra po usunięciu żylaków powrózka nasiennego


Gość Zaniepokojony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojony

1.Mam 15 lat jest 6 tygodni po operacji żylaków powrózka nasiennego na lewym jądrze.28 czerwca byłem na zdjęciu szwów.Lekarka powiedziała mi że mam przez 3 tygodni się nie przesilać.Nic nie mówiła o kolejnej wizycie.A nie powinno mi zrobić usg jądra? 2.Mówili że po operacji może powstać wodniak jądra,po operacji możliwe że był jakiś płyn i przez pierwsze parę dni czułem się nie komfortowa w nocy.Teraz wydaje mi się że nie ma żadnego płynu.A jak to mogę sam sprawdzić? 3.Czy po tej operacji mogą powstać żylaki ale na prawym jądrze ponieważ wyczuwam takie małe żylaki,których nie było wcześniej.Czy będzie mnie czekał kolejny zabieg na ich usunięcie? 4.Na tej głównej żyle na lewym jądrze jest dużo takich żyłek wcześniej one był worku.Co to?Podobnie jest na prawym, ale małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A nie powinno mi zrobić usg jądra? - absolutnie jeśli wszystko goi się prawidłowo nie ma takowej potrzeby 2. A jak to mogę sam sprawdzić? - jeśli jądro po stronie operowanej jest znacznie powiększone to może świadczyć o wodniaku 3. Czy będzie mnie czekał kolejny zabieg na ich usunięcie? - oczywiście mimo operacji żylaków na lewym jądrze mogą one powstać też na jądrze prawym 4. Co to?Podobnie jest na prawym, ale małe? - to zapewne normalny układ żył, który troszeczkę zmienił się po operacji żylaków, to nie patologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaniepokojony

A operacja żylaków na prawym jądrze jest taka sama jak na lewym?Czytałem w internecie że żylaki wykrywane są w 15 roku życia gdy później się normalizują jak u mężczyzn?A co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A operacja żylaków na prawym jądrze jest taka sama jak na lewym? - tak Czytałem w internecie że żylaki wykrywane są w 15 roku życia gdy później się normalizują jak u mężczyzn?A co chodzi? - żylaki raz wykryte już nie zanikają, mogą być ciągle takie same lub mogą się powiększać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×