Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropiejąca i rozchodząca się rana po usunięciu wyrostka robaczkowego


Gość Ramona

Rekomendowane odpowiedzi

12 dni temu miałam operację. Rozpoznanie: ropne zapalenie wyrostka robaczkowego i otrzewnej. Cięcie mam w połowi brzucha ominając pępek. Kilka dni temu miałam mieć ściągnięte szwy jednak po przecięciu dwóch lekarz zobaczył ze sączy się krew. Nie ściągnął reszty szwów tylko wyczyścił ranę i założył sączek. Dziś znów byłam u lekarza, okazało się ze trzeba sciągnąć reszte szwów bo zbiera sie ropa. Rana się nie zagoiła tylko otwarła się i sączy się ropa. Lekarz wycisnął ropę, oczyścił rane i załozył znów dwa sączki. Gdy pytałam czy beda mnie znów zszywać powiedzial, ze bedzie sie to goiło na otwartej ranie. Rana jest naprawdę duża i szeroka i ni wyobrazam sobie jak to sie ma wygoic... Boje sie strasznie bo wiem ze ropa to nic dobrego. Codziennie chodzę na zmianę opatrunku, ale za kazdym razem jest coraz gorzej. Czy powinnam zarzadac zrobienia posiewy? Co lekarz powinien zrobic z taka rozchodząca się i ropiejąca rana? proszę o poradę bo jestem naprawdę zrospaczona i boję się, ze coś złego sie wydarzy. Z góry bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinnam zarzadac zrobienia posiewy? - o tym musi zadecydować lekarz jeśli widzi taką potrzebę, nie decyduje o tym pacjent Co lekarz powinien zrobic z taka rozchodząca się i ropiejąca rana? - trzeba oczyszczać systematycznie ranę, stosować leczenie miejscowe i ogólne (do rozważenia antybiotykoterapia), o postępowaniu musi decydować chirurg prowadzący, rana będzie goiła się przez ziarninowanie, nie zszywa się jej, takie rany po zapaleniu wyrostka robaczkowego z zapaleniem otrzewnej często powikłane są zropieniem rany pooperacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×