Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek wielkości ziarnka grochu w pachwinie


Gość sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebastian

Witam wiem ze bylo juz kilka, a nawet kilkanascie podobnych tematow, a jednak chcialbym zapytac o swoj przypadek w nadzieji na odpowiedz. a wiec mam 26 lat, lubie chodzic na silownie i czasami w pracy tez trzeba podzwigac. mniej wiecej tydzien temu zauwaylem w lewej pachwinie guzek w wielkosci malego ziarnka grochu. znajduje sie w w miejscu laczenia uda z brzuchem mniej wiecej na wysokosci nasady penisa. Guzek ten nie boli nawet gdy go naciskam. Mieszkam w UK wiec niezwlocznie udalem sie do przychodni. Lekarz oznajmil ze to powiekszony wezel chlonny zlecil badania krwi i powiedzial ze bez przeszkod nadal moge chodzic na silownie. Obecnie czekam na wyniki badan krwi. Moje pytanie na ile pewna jest diagnoza lekarza ktory po przebadaniu reka okoloc pachwiny stwierdzil ze to na pewno wezly chlonne a nie przepuklina. (nie wierze lekarzom w UK). co zrobic jesli badania krwii nic nie wykarza, i czy dalej moge korzystac z silowni poniewaz nie chce pogorszyc swojego stanu, tym bardziej ze za miesiac mam slub. prosze o panska opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wstępnym badaniem palpacyjnym można wykluczyć przepuklinę pachwinową. Na pewno lekarz kazał kaszlnąć czy unosić kończynę dolną. W pachwinach znajdują się liczne węzły chłonne i całkiem prawdopodobne, że to właśnie jeden z nich uległ powiększeniu. Dodatkowo, jesli brak dolegliwości charakterystycznych dla przepukliny pachwinowej rozpoznanie jest pewniejsze. Można posilić się o usg pachwiny, jeśli ma Pan wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×