Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ania

Powiększone węzły chłonne a guzek w tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ania
Od ponad roku kontroluję guzka w prawym płacie tarczycy, biobsja robiona w maju 2009 nic złego nie wykazała,guzek nie wykazuje progresji ,jednak wczoraj robione kontrolne usg wykazało po stronie tego guzka widoczne pojedyncze nieco powiększone węzły chłonne o wielkości15x2,5mm raczej o charakterze zmian łagodnych,reaktywnych a także w obrazach dopplera mocy utrzymuje się miernego stopnia brzeżnie zaznaczone zwiększenie energii przepływu , mam także nieco powiększone tsh:5 i TPO 1700. Lekarz przepisał mi eutyrox50 , nie dał mi skierowania na ponowną biobsję .Jestem nieco zaniepokojona ,czy to właściwe leczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tak, to właściwe leczenie. Takie wyniki TSH i TPO mogą sugerować właśnie zapalenie gruczołu tarczowego z odczynem w zakresie węzłów chłonnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ania
czy to oznacza ,że hormon będę musiała przyjmować zawsze, czy możliwe jest zupełne wyleczenie zapalenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zapewne nie będzie trzeba na stałe przyjmować hormonu tylko na okres stanu zapalnego. Taki stan zapalny z reguły jest to wyleczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.