Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta w chorobie wątroby


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny panie doktorze, od 2 lat choruje na wątrobę. Leczę się, zażywam regularnie heperagen oraz essentaiale forte. Generalnie stosuje się do zaleceń lekarza.Wyniki są zmienne, raz lepsze, raz gorsze - wyniki podaje nizej. Alkoholu oczywiście unikam. Chciałbym zapytać o skład diety, czego sie wystrzegać, a co stosować Altat - 75 Aspat - 34 fosfataza alkaiczna - 91 gamma gt 26,6 Biblrubina całkowita 0,63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba wyrzucić z diety ciężko strawne rzeczy, i wzdymające,unikaj gazowanych napoi,jedz nawet 5 razy dnia ale w małych ilosciach przykładowe menu na cały dzień: sniadanko: 2 kromki chleba jasnego posmarowany margaryną becel,2 plastry chudej szynki, słaba herbata 2 sniadanko 2 kromki chlebka z becelem i np:miodem lub niskokalorycznym dźemem Obiadek chudy rosół,z makaronem,na drugie ryż biały na sypko pierś z kurczaka gotowana i sałata zielona Deserek Np jogurt,gotowane owoce Kolacja Chlebek lub mała bułeczka z becelem chuda wędlina, Herbata słaba wystrzegaj się potraw tłustych i cięzkich typu bigos fasola po bretonsku potraw smazonych,fast foodow pij dużo wody mineralnej dobrej najlepiej nie gazowanej Wiem że dietę którą dałam dla przykładu jest mało wartościowa dla mężczyzny no, ale żeby Pan nie cierpiał i nic nie bolało to polecam lekkostrawną dietę na wynikach się nie znam zostawiam dalej dział Panu Doktorowi a może i pomyliłam się co do diety to proszę poprawić Pozdrawiam i dużo wiary w siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×