Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuczenie kręgosłupa


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.06.2010 doznałam stłuczenia kręgosłupa podczas jazdy konnej. W sumie wypadek nastąpił w nieoczekiwanych okolicznościach dlatego mnie całkowicie zaskoczył wraz ze skutkami. Przy zagalopowaniu w półsiadzie koń udrzył mnie mocno ze trzy razy w siedzenie. Po tym incydencie odczułam ostry ból w okolicy nerek. Zsiadłam z konia i jakoś dojechałam do domu. Ból nasilił się w nocy. W sumie nie wiedziałam co robić. Myślałam początkowo,że to samo przejdzie jednak do dziś nie przeszło. W końcu poszłam na wizytę do chirurga który zlecił mi rtg . Radiolog napisał: umiarkowanie pogłębiona fizjologiczna kyfoza z drobnymi zeszlifowaniami krawędzi przednich trzonów kręgów jako wyraz zmian przeciażeniowych. Bóle które męczą mnie do dziś pojawiają się i nasilają przy siedzeniu na krześle. Ból zaczyna się w części piersiowej i promieniuje na żebra z lewej strony. Również w brzuchu odczuwam kłucie. Chciałabym wiedzieć, czy zdjęcie rtg mogło coś przeoczyć? Mam brać leki przeciwbólowe i czekać. Jednak ten ból nie ustaje. Dlaczego? Co z tym zrobić? Zdjęcia nic nie wykazały, a uciążliwy ból nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym wiedzieć, czy zdjęcie rtg mogło coś przeoczyć? - zdjęcie wykrywa tylko zmiany w kręgosłupie, które mogą powodować dolegliwości jakie Pani opisuje Mam brać leki przeciwbólowe i czekać. Jednak ten ból nie ustaje. Dlaczego? Co z tym zrobić? - może trzeba jeszcze rozwinąć diagnostykę i np. wykluczyć także schorzenia układu moczowego np. wykonać badanie ogólne moczu, USG jamy brzusznej z oceną nerek - rozważyć także konsultację neurologiczną - rozważyć zmianę leków przeciwbólowych lub zwiększenie ich dawki oraz uwzględnić w leczeniu rehabilitację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorze na czym polegałaby rehabilitacja w tego typu przypadku. W sumie ulgę przyniosłoby mi jedynie usztywnienie tego miejsca lub ćwiczenia rozciągające. Mój kręgosłup zaczął być wrażliwy na wstrząsy np. w autobusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rodzaju rehabilitacji najlepiej, żeby zadecydował lekarz rehabilitant. To będą zapewne odpowiednie ćwiczenia, zajęcia w basenie, masaże, zabiegi fizykoterapeutyczne (np. jonoforeza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×