Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powstawanie żylaków powrózka a patologia w zakresie kręgosłupa lędźwiowego


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 1. Czy możliwe jest, aby żylaki powrózka nasiennego rozwijały się przez patologię w zakresie kręgosłupa?? Czytałem gdzieś, że nerwy, jak i powrózek nasienny przechodzą do jamy brzusznej przez jakiś kanał (kobiety też mają taki kanał, ale jest on węższy, ponieważ m.in. nie mają powrózka nasiennego). 2. Czy jeśli ma się patologię, zwyodnienia kręgosłupa lędźwiowego, które powodują bóle w dole kręgosłupa oraz ból w stawie biodrowym, właśnie przez uciskanie na tee nerwy, które przebiegają przez ten kanał to czy takie uciskanie też powrózka nasiennego może powodować powstawanie żylaków?? 3. Jeśli tak, to jak temu można zaradzić? Czy ćwiczenia na zwiększenie i wzmocnienie mięśni kręgosłupa mogą zmniejszyć ucisk na powrózek, a przez to zmniejszenie się żylaków?? A poniżej zamieszczam mój problem: Mój prawy powrózek nasienny podczas leżenia na plecach jest prawie taki sam jak lewy - chodzi mi o jego jakby średnicę. Natomiast jak stanę na nogach to prawy powrózek staje się dużo grubszy od lewego. Takie zgrubienie dochodzi, aż do najądrza. Jeśli złapię palcami ten powrózek jak stoję i się położę to on zaraz zmniejsza swoją średnicę. Tak się dzieje tylko z biegiem dnia - podczas chodzenia staje się on grubszy na stojąco. Jak wstaję rano z łóżka i stoję na nogach to jest on porównywalny z lewym powrózkiem. 4. Czy to jakaś poważna choroba czy mogą to być żylaki? I jeszcze jedna rzecz - po orgazmie, który będzie np wieczorem prawy powrózek na stojąco staje się jeszcze bardziej grubszy niż przed orgazmem. W lutym byłem u urologa i strwierdził, że jest wszyystko w porządku. Proszę o jakąś sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 raczej nie Ad.2 nie ma raczej takiej możliwości Ad.3 nie ma to znaczenia, objawy, które Pan przedstawia mogą sugerować nie żylaki powrózka nasiennego lecz być może przepuklinę pachwinową, radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem Ad.4 jeśli urolog stwierdził, że jest wszystko w porządku to na pewno nie są to żylaki powrózka nasiennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×