Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolący włókniak na jądrze


Gość damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.opisze dosc szczegolowo moj problem ktory mam do dzis dnia, Otoz zaczne od tego ze okolo dwoch miesiety temu bolalo mnie lekko lewe jadro czasem. miesiac pozniej wyczulem guza pod prysznicem na jądrze(nie jest okrągły , lecz wyglada to na podłuzne cos wyrastającego z jądra) wiec poszedlem do urologa(prywatnie) ktory zrobil mi usg i wyslal mnie do szpitala z rozpoznaniem w skierowaniu (guz jądra) wybadało mnie dwóch urologów palpacyjnie i poprzez USg i powiedzieli ze to jakiś włókniak i dodali ze dla mojego spokoju moga mi to wyciąć.Kazali zrobic markery afp bhcg ldh. po tygodniu tj. 18.06.10r markery wyszły w normie.pojechalem do innego urologa z wynikami , zbadal mnie palpacyjnie poniewaz nie mial Usg i powiedzial ze jest to zgrubienie na jądrze.Po około 2 tygodniach pojechalem do innegio urologa ktory stwiedził ze to nic i zrobił usg i nic nie wykrył. Nie dawało mi to spokoju poniewaz zaczeło mnie to coraz bardziej pobolewać a czasem nawet ostro boleć az nie dało sie dotknąć jądra wiec poszedlem do chirurga ktory stwierdził .. dokładnie nie wiem co ale wysłał mnie na dobre usg Doppler . Inny chirurg zrobił mi dopplera prywatnie i stwiedził ze jest to zwłóknienie a dokładnie : oba jądra o prawidlowej echo.. wyszóo takze ze lewe jądro jest mniejsze o 2mm od prawego , a takze jakas zyla powrozka nasiennego o nieznacznym powiększeniu i to zwłóknienie czyli ten guz ma wymiary 4,8 mm na 2 mm i jest o podwyzszonej echo... Dodam ze dzis złapał mnie straszny ból tego jądra , bolało z godzine az sie nie dało dotknać jądra i boli w tym miejscu gdzie jest guzek , czasem poboli mnie coś w prawej pachwinie.W sumie zliczajac byłem u 7 lekarzy i nic nie stwierdzili , powiedzieli ze to nie rak . Proszę o poradę . Chaiałem dodac ze ten guzek jest dokładnie na lewym jądrze *Jest umiejscowiony dokładnie ,jak patrzę (czyli jak kazdy mezczyzna ( patrząc z góry ))na jądra jest NIE po lewej stronie lewego jądra lecz po prawej czyli po boku czyli od wewnatrz tam gdzie oba jądra się dotykają. proszę o poradę , dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam to samo co ty. I to nawet w dwóch miejscach tylko, że po lewej stronie lewego jądra. Miałem kilka usg i na żadnym nic nie widać. Byłem u kilku urologów i każdy stwierdził, że to zwłóknienie. Markery tak jak ty również miałem w normie. Również mnie to bolało. Przestało dopiero wtedy kiedy nie dotykałem tej zmiany. Też mi nie daje to spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duze to masz tego guzka ? dodam jeszcze ze moje to jest twarde i wydaje mi sie ze sie powieksza , co przeczytałem ze jak guz sie powieksza to wystepują bóle bo uciska to naczynia krwionośne. Od miesiaca dotykam to codziennie po kilkanascie razy moze dlatego boli ale juz przestałem i ograniczylem to do 1 dotkniecia dziennie */ hm sam nie wiem co to dalej robić ... miło ze w końcu ktos cos tu napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duże hmm. U mnie jest to w dwóch miejscach, jest to długie i cienkie, na oko jakieś 5mm x 1 mm. Problem w tym, ze żadne usg tego nie widzi. Najlepiej tego wcale nie dotykać. Nie dotykaj przez kilka dni i przestanie Cię boleć. Ja też miałem taką *paranoje* i cały czas dotykałem. Nie ma sensu tego dotykać bo dotykaniem nic się nie zmieni. Podobno to jest bardzo unerwiona okolica i dlatego boli od dotykania. Przestałem dotykać - bóle ustały. A długo masz to zwłóknienie? U mnie będzie już ponad 2 lata od wykrycia, a mimo to ciągle się zastanawiam nad diagnozą heh, można zwariować od tego myślenia :). Poza tymi zmianami jądro mam normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo to u Ciebie lepiej sprawa wyglada bo jak masz to od dwóch lat to nic Ci raczej nie jest , Ja wykryłem to ponad miesiąc temu i od razu do lekarza.poszedłem w strachu.Uwierz ze serio mozna od tego zwariować.Jeden lekarz powiedział ze jest to zwłóknienie pourazowe , bo faktycznie chyba pare miechów temu dostałem w jajka piłką. Wyrasta Ci to bezposrednio z jądra? bo mi tak . Moje jest twarde ale oba jądra są takie same , nie mam opuchlizny .tylko to mnie czasem boli*/ ale mówią ze rak nie boli. Mam 23 lata a Ty ile jak mozna zapytac?Wydaje mi sie ze to coś na jądrze mi przez ten miesiąc urosło troche . Twoje sie nic nie zmienia po 2 latach ? jest cały czas takie same? robisz badania kontrolne?np markery? Boli Cie czasem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bezpośrednio z jądra to wyrasta i jest twarde. Reszta tkanki jądra jest normalna. Ja mam 25 lat. U mnie te zwłóknienia jakie były, takie są. Na początku robiłem usg co 2 miesiące bo byłem spanikowany, także wiem co czujesz, bo strasznie wpływa to na psychikę. Teraz raz w roku robię. Mi urolog powiedział, że wystarczy raz na 2 lata markery i usg, no ale ja wolę raz w roku. Inny powiedział, że co pół roku, no i weź ich zrozum :) Z tego co piszą na forum, to takie zwłóknienia to mogą też być zmianami pozapalnymi. Co do bólu to faktycznie, czasami mnie to boli. Najgorzej bolało jednak jak za często to dotykałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Otoz przez około 5 dni tego nie dotykalem i faktycznie nie boli.Mam pytanie , piszesz ze zwloknienia moga robic sie po zapaleniach , chodzi głównie o jądra czy np zapalenie innego narządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi pomoc prosze o odp moj brat ma 23 lata pare dni temu zauwazyl pod workiem kolo jader male guzki niebolace wielkosci ziarenek kukurydzy oraz troche go pobolewalo 1 dzien prawe jadro bym zaraz u lekarza ktory zalecil masaz tych guzkow i wizyte za 6 dni czy to moze byc rak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość twoja laska

powiem wam ze jestescie nienormalni...wszystko podciagacie pod raka...skad internet ma wiedziec czy to rak? pogadajcie z lekarzem, a nie wpisujecie jeden objaw we *wszechwiedzący* internet, a potem podciągacie pod to inne pasujące do raka objawy. brawo, pesymiści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . od ostatniego mojego wpisu minelo juz sporo czasu ale niestety temat powraca. Otoz cos mi urosło w sumie to jakby się dołączyło (przylepiło) do tego zwloknienia ktore mam i jest okragle na ma 4mm , jak to wykrylem to przy dotyku dziwnie bolało taki przeszywający ból ktory promieniowal az do drugiego jądra ale tylko przy dotyku. Jednym slowem cos mi nowego wyroslo i sie przykleilo do tego zwloknienia i jest wieksze (tzn wyższe , jak przejezdzam palcem po zwloknieniu to jest takie jak bylo i jade dalej palcem i to cos nowego jest wyższe . lipa , co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×