Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy odchudzanie ma wpływ na choroby jelit?


Gość marta 23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marta 23

Witam mam pytanie ? czy długotrwałe złe odchudzanie może doprowadzić uklad pokarmowy do choroby? mam na myśli to że odchudzałam sie prawie rok czasu schudłam 15 kilo nie było to mądre odchudzanie jadłam same surowe owoce i warzywa a także piłam wode z kiszonych ogórków i kiszonej kapusty po czym biegalam do kibelka bardzo mnie to wtedy cieszylo bo szybko spadała waga ale kiedy zaczełam jeść normalnie zaczeły sie moje problemy tzn. biegunki pobolewanie brzucha i straszne gazy czy to odchudzanie mogło doprowadzić np. do zespołu jelita wrażliwego? bardzo się tego boję bo moja znajoma to ma i wiem jak się z tym okropnie męczy. Chciałam jeszcze zaznaczyć że moja biegunka wygląda tak rano stolec jest normalny ale popołudniu zazwyczaj po troszke większym posiłku albo po surowych warzywach i owocach mam rozwolnienie ale tylko jednorazowe towarzyszy temu bół brzucha który po wypróżnieniu mija ale potem do końca dnia jest ok stolca więcej niema i brzuch już nie boli. z góry bardzo dziekuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy długotrwałe złe odchudzanie może doprowadzić uklad pokarmowy do choroby? - niestety tak, nieprawidłowa dieta (jednolita, z nadmiarem jednych produktów, a wyłączeniem innych, nieprawidłowo stosowana) może doprowadzić do patologii w zakresie przewodu pokarmowego czy to odchudzanie mogło doprowadzić np. do zespołu jelita drażliwego? - tak, mogło go wywołać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×