Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hyperplasia ductum partim apocrinale et microcalcificationes dispersae


Gość Gosia K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o odczytanie wyniku biopsji ponieważ wizytę u onkologa mam dopiero za miesiąc. Hyperplasia ductum partim apocrinale et microcalcificationes dispersae. Miałam skupisko mikrozwapnień, które w całości wraz z marginesem usunięto podczas biopsji mammotomicznej. Kontrola mammografii za pół roku. Od zakończenia karmienia piersią minęło u mnie ponad dwadzieścia lat i ciągle mam wyciek z obu sutków, mleczno-brązowy. Ani ginekolog, ani onkolog nigdy mi nie zalecił jakichkolwiek badań. Dopiero przy biopsji powiedziano mi, żebym poszła do endokrynologa. Czy właśnie to takiego lekarza mam się zwrócić? Do endokrynologa czeka się w moim mieście pół roku. Nie wiem do jakiego lekarza mam się zwrócić o pomoc. Bardzo proszę o radę i odczytanie moich wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperplasia ductum partim apocrinale et microcalcificationes dispersae - oznacza przerost przewodowy częściowo apokrynowy (z gruczołów mlecznych) i mikrozwapnienia rozsiane - tak trzeba ten stan skonsultować z endokrynologiem, może on np. być spowodowany podwyższeniem poziomu prolaktyny we krwi - warto byłoby jeszcze wykonać posiew z wydzieliny z gruczołów sutkowych (może jakaś bakteria bytująca przewlekle w przewodach mlekowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×