Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzepica żyły wrotnej wątroby i żyły śledzionowej


Gość zojka

Rekomendowane odpowiedzi

Te chorobe zdiagnozowano u mojej tesciowej,żyła jest czynna w 20% natomias natomiast reszta krwi płynie przez nowe ujscie które żyła wytworzyła sobie sama.jednak niepokoji mnie wypis ze szpitala z którego bardzo szybko chora wypisano bo nieudało sie rozbic tego zakrzepu:w 8 segmencie watroby widoczne jest hypodensyjne ogniskoo wym.25x12mm ulegajace intensywnemu wzmocnieniu kontrastowemu do ok.145 j.H.W podbrzuszu łacznie z powłokamipo lewej stronie uwidoczniła sie masa patologiczna o wym.121x70mm śr.gestosci ok 60 j.H.Bardzo prosze o wyjasnienie mi tych pojec ponieważ zaden lekarz nie znalazł dla nas czasu ,dodam jeszcze ze chora została zdyskwalifikowana od zabiegów chirurgicznych,Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie rozmawiać z lekarzami prowadzącymi. Muszą znaleźć czas na to, aby wszystko wytłumaczyć. Taki obraz TK może sugerować zmianę typu guzowatego (nowotworowego?) wywodzącego się np. z lewych przydatków (np. jajnik). Zmiana w wątrobie może sugerować np. ognisko przerzutowe. Dobrze by było jeszcze skonsultować się z ginekologiem. Dlaczego teściowa została zdyskwalifikowana z zabiegu bez szczegółowych informacji klinicznych nie odpowiem na to pytanie. Trzeba o to zapytać bezpośrednio lekarzy prowadzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×