Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz palca po zdjęciu szwów


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wypadek w wyniku którego ucierpiał mój palec (środkowy od zewnętrznej stron). Lekarz stwierdził że rana jest na tyle głęboka że dedykuje się do szycia. Od tamtej pory mineło 10 dni dlatego udałem się na zdjęcie szwów. Po obejrzeniu rany zdjęto szwy (rana pokryta strupem). Ogólnie wyglądało ok. Niestety gdy wróciłem do domu uderzyłem chorym palcem o stół w wyniku czego strup się rozszedł. Rana nie krwawi wydobywa się z niej ciecz (nie cuchnie przypuszczam że osocze). Bardziej martwi mnie fakt że rana może się nie zrosnąć a na palcu zostanie *klapa*. I tutaj moje pytanie. Czy powinienem sie udać na ponowne szycie palca czy też rana zawinięta sztywno w bandaż się zagoi? Lekarz po wizycie zalecił smarowanie rany maścią Alantan w celu nawilżania rany nie powiedział jednak jak często to robić. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie taka rana już nie nadaje się do szycie, gdyż jest to rana stara. Powinna zrosnąć się samoistnie przez powolny proces ziarninowania. Może to jednak trwać bardzo długo. Radziłbym z uwagi na wydzielinę z rany (bez badania trudno mi określić czym ta wydzielina jest) udać się na kontrolę do chirurga. On po badaniu ostatecznie zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (może zalecić np. antybiotyki stosowane miejscowo, wyjaśni czy należy stosować Alantan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×