Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły chłonne pod pachami o hipoechogenicznej strukturze przy guzku piersi


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku temu stwierdzono w mojej piersi zmianę łagodną o wymiarach 7x4. Dzisiejsze badanie usg wykazało,że guzek nie powiększył się od ostatniego badania, ale w tej samej piersi pojawił się również torbiel 7 mm. Najbardziej niepokoi mnie fakt,że pod prawą i lewą ręką w dołach pachowych widoczne są węzły chłonne o przeważnie hipoechogenicznej strukturze o wym. do 1,6x0,7cm.W m-cu kwietniu przebyłam infekcję górnych dróg oddechowych.Lekarka stwierdziła,że może węzły nie zmniejszyły się jeszcze po infekcji.Jak mi wiadomo, węzły powinny zmniejszyć się wraz z ustąpieniem choroby, a infekcja została wyleczona juz 3 m-ce temu. Co może być przyczyną ich powiększenia i co znaczy określenie hipoechogeniczna struktura?Może w moim organizmie zachodzą już jakieś zmiany nowotworowe,które jeszcze nie zostały wykryte?Czy coś trzeba zrobić z tym torbielem czy tylko go kontrolować?Mam 42 lata i dziecko urodziłam dopiero w wieku 36 lat, karmiłam 1,5 roku piersią w której są teraz ciągle jakieś zmiany chorobowe.Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytania. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną ich powiększenia i co znaczy określenie hipoechogeniczna struktura? - hipoechogeniczna struktura oznacza, że są to zazwyczaj węzły typu odczynowego jako reakcja na stan zapalny okolicznych tkanek, zazwyczaj takie węzły najczęściej pojawiają się u osób, które golą sobie doły pachowe jako skutek mikrourazów Może w moim organizmie zachodzą już jakieś zmiany nowotworowe,które jeszcze nie zostały wykryte? - to bardzo wątpiące, można jeszcze ewentualnie wykonać morfologię krwi z rozmazem Czy coś trzeba zrobić z tym torbielem czy tylko go kontrolować? - torbiel jest bardzo niewielka i można ją tylko obserwować, można też wykonać biopsję tej torbieli przez co opróżni się ją i może samoistnie zaniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×